Hejka!
Dziś napiszę dla Was o pierwszej akcji w roku szkolnym 2015/2016r.
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja „sprzątanie świata” wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia.
W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy i już od kilku lat my- uczniowie SP6.

Hasła Przewodnie…

2011r. – Lasy to życie – chrońmy je.
2012r. – Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę.
2013r. – Odkrywamy czystą Polskę.
2014r. – Turysto! Szanuj środowisko.
2015r. – Wyprawa-poprawa.

Do zobaczenia podczas spątania 🙂