Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu –Zdroju uczęszczający do klasy 3b „tanecznej” w niedzielę 22.11.2020r. wzięli udział w pierwszym swoim turnieju tańca towarzyskiego. Zatańczyli wspaniale walca angielskiego, quickstepa, czaczę i polkę, dostarczając wszystkim kibicującym (kolegom, rodzicom, nauczycielom, trenerowi) wiele emocji. W efekcie wszystkie pary zajęły drugie miejsca. Gratulujemy finalistom pierwszego i tak udanego startu.
Oto finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Miasta Czeladzi w klasie tanecznej „H”: ( w tańcu towarzyskim wymienia się pierwszego partnera)
– Gabriel Kolmasiak , Sara Ali – II msc.
– Tomasz Rydzewski, Kaja Łysio – II msc.
– Wiktor Wesołowski, Maja Musiał – II msc.
W klasie 3b prowadzone są cyklicznie zajęcia taneczne z mistrzem tańca towarzyskiego Wojciechem Wolinowskim. Obecnie w tej klasie realizowane jest zadanie publiczne „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowane przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Stowarzyszenie „DRABINA”.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy naszych uczniów – tancerzy.
GRATULUJEMY!!!

Uczniowie klasy IIIb mają nowe i piękne stroje do tańca.
Prezentują się wspaniale!

W dniach 21.08.2020 – 27.08.2020 w naszej szkole odbyły się półkolonie – „Wakacyjne warsztaty taneczne”, w których wzięło udział 20 dzieci w wieku 8-10 lat. Była to realizacja części ZADANIA PUBLICZNEGO „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Zajęcia odbywały się raz dziennie w wymiarze 5 godz. Praca była utrudniona, bo odbywała się w reżimie sanitarnym. Dzieci cały ten czas były otoczone opieką pani pielęgniarki i wychowawców, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem.
W trakcie trwania warsztatów dzieci miały okazję podnieść kondycję fizyczną, popracować nad swoją techniką w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich z mistrzem tańca towarzyskiego – Wojciechem Wolinowskim.
Poznały także inną formę tańca – balet, który wspaniale wpłynął na ich sylwetkę i postawę. Zajęcia prowadziła instruktorka baletu i choreograf – Marta Sołtys.
Program warsztatów w całości został zrealizowany. Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas warsztatów zaowocuje w przyszłości sukcesami dzieci podczas rywalizacji na turniejach tanecznych.
Małgorzata Chylińska

Oto krótkie filmy z zajęć:  film,film 2

Galeria zdjęć:

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za pomoc na rzecz dzieci z kl.1b, wsparcie przyczyniające się do rozwoju talentów tanecznych oraz szerzenie kultury w Jastrzębiu- Zdroju.

podziękowanie panu Arkadiuszowi Zięta

podziękowanie panu Kazimierzowi Warszawskiemu

podziękowanie panu Tomaszowi Dąbrowskiemu

Nasze dwie drużyny „3” świetnie spisały się w ten weekend. Wygraliśmy pięć spotkań przegrywając tylko raz. Następny turniej w marcu, będziemy chcieli podtrzymać tą dobrą passę. Trzymajcie kciuki, hej!

Krótka fotorelacja z turnieju w kategorii dwójek- chłopców.

13 stycznia 2019r. – podczas „27 FINAŁU WOŚP” klasa I b wraz z Prezydent Miasta Jastrzębie – Zdrój Anną Hetman i mieszkańcami miasta podjęła PRÓBĘ BICIA REKORDU W TAŃCU POLONEZA.
BRAWO PIERWSZAKI 🙂

 

 

Aby rozwijać zainteresowanie sportowe w wybranej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka siatkowa oraz kształtować umiejętności współdziałania w zespole, drużyna dziewcząt klasy sportowej VId w składzie: Wiktoria Przybył, Iga Kołodziejczyk, Alicja Chmielowiec oraz Karolina Dudek wzięły udział w roku szkolnym 2018/2019 w rozgrywkach Śląskiej Ligi Minisiatkówki.
Wygrywając mecze z drużynami z Żor i Radziechowy zajęły trzecie miejsce w grupie . Kolejna runda rozgrywek o awans do ćwierćfinału już 20 stycznia 2019r.

W wyżej wymienionych rozgrywkach uczestniczą również : Daria Miszek i Zofia Brzeźny oraz Jakub Partyka, Szymon Ozimek i Adam Panfil
Życzymy powodzenia.

Miło wspominamy klasową wigilijkę. Jak widać na zdjęciach jesteśmy zgraną klasą i dobrze się ze sobą czujemy.