- Podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych dla klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 im. J.Korczaka są własnością szkoły.
- Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.
- Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
- W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia rodzice ucznia są zobowiązani do odkupienia podręcznika we własnym zakresie. Podręcznik można zamówić na stronie wydawnictwa Nowej Ery https://sklep.nowaera.pl
- Uczniom, którzy nie dokonali zwrotu wypożyczonych z biblioteki materiałów, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym wypożyczenia do momentu uregulowania zaległości.
- W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).
- W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników (materiałów edukacyjnych) wypożyczonych z biblioteki szkolnej.
- Uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej wraz z wychowawcą/ nauczycielem przedmiotu podczas zajęć edukacyjnych i wypożyczają komplety podręczników.
- W klasach I, II i III pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczane uczniom we wrześniu. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie klas I, II i III przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą oddając i wypożyczając podręczniki (materiały edukacyjne).
- Uczniowie nieobecni w szkole w dniu wypożyczania/ oddawania podręczników, są zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.
- Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik – przede wszystkim obłożenie podręczników oraz podpisanie długopisem każdego podręcznika (imię, nazwisko, klasa).
- Osoby, które chcą skorzystać z podręczników do klas programowo wyższych lub niższych, mogą to zrobić na miejscu w bibliotece, pod warunkiem, że na stanie znajduje się egzemplarz zapasowy.
Regulamin wypożyczania podręczników
Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy

Wyniki etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników:
Kl. I-III
SP 6
I wicemistrz powiatu – Antoni Zabiegliński i Hanna Niedziela
Kl. IV – VI
SP 6
I wicemistrz powiatu – Stanisław Rusin, Maja Korzec i Emilia Czupil
Dla uczestników etapu powiatowego nagrody niespodzianki zostaną wręczone 26.04.2023r. o godz. 17:00 podczas spotkania autorskiego z Tomaszem Samojlikiem w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.
GRATULACJE 🙂 JESTEŚCIE DUMĄ SP 6 !!!
CZYTAMY DALEJ !!!
Po raz kolejny zachęcam do wpłat 1,5 % podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły, która włączyła się do akcji „Twoja Szkoła” prowadzonej prze FUNDACJĘ ROSA.
Wielka Liga Czytelników

Przygoda w krainie książek – z taką myślą bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie po raz drugi.
Od 25 listopada do 22 grudnia trwał ETAP SZKOLNY, do którego zgłosiło się 15 osób z klas 2-7. Etap ten zakończyło 7 osób, które zdobyły 5 sprawności, czyli przeczytały 5 wybranych książek i rozwiązały testy:
Hanna Niedziela, Antoni Zabiegliński, Katarzyna Piniewska, Stanisław Rusin, Maja Korzec, Pola Fujak, Emilia Czupil.
Te osoby zakwalifikowały się do do testu kwalifikacyjnego z wybranej książki. Test ten odbędzie się 5 stycznia 2023r.
W ostatnim czasie powstało wiele otwartych zasobów edukacyjnych. Poniżej podaję przykłady gotowych do użycia projektów i stron, które korzystają właśnie z wolnych zasobów. To doskonała inspiracja do działania z wykorzystaniem prac dostępnych dla każdego.
Blogi i portale prowadzone m.in. przez nauczycieli i nauczycielki, profesorki i profesorów, edukatorki i edukatorów albo nieformalne grupy:
- http://www.nauczanka.edu.pl/ – blog nauczycielski „Nauczanka” tworzony przez Beatę Skrzypiec w ramach projektu e-Twinning,
- https://profesorskiegadanie.blogspot.com/ – blog „Profesorskie gadanie” prowadzony przez prof. Stanisława Czachorowskiego,
- otwartezasoby.pl – „Otwarte Zasoby” prowadzona przez Kamila Śliwowskiego,
strona internetowa - superbelfrzy.edu.pl – strona „Superbelfrzy” prowadzona przez edukatorów- eduzmieniaczy.
Strony prowadzone przez organizacje:
- Pi-stacja – strona z lekcjami wideo do nauki matematyki tworzona przez fundację Katalyst Education,
- Biblioteki.org – strona dla pracowników bibliotek z bazą wiedzy prowadzona przez Fundację FRSI,
- Uniwersytet Dzieci – scenariusze zajęć stworzone przez fundację Uniwersytet Dzieci,
- Khan Academy – organizacja non-profit zamieszczająca otwarte zasoby edukacyjne w formie wideo,
- Edukacja medialna – portal internetowy z materiałami na zajęcia z edukacji medialnej prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska,
- Spółdzielnia Otwartej Edukacji – materiały edukacyjne, które powstały w czasie poprzednich edycji naszego projektu.

Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy dla całych rodzin ! Zachęcamy do zgłoszenia Państwa dziecka oraz wsparcia go w dążeniu do sukcesu, którym jest systematyczne czytanie. Jeżeli chcecie Państwo wziąć udział w tej czytelniczej przygodzie wraz ze swoim dzieckiem, prosimy o wypełnienie poniższego zgłoszenia i przekazanie go Koordynatorowi Placówki – w naszej szkole jest to p. Aleksandra Mitula, bibliotekarka. Można też wysłać skan zgłoszenia – na adres: amitula@sp6jz.edu.pl
Więcej informacji na stronie www.wielkaliga.pl
Podręczniki do lekcji religii należy zakupić samodzielnie. Poniżej znajduje się wykaz obowiązujących podręczników w klasach 1-8.
Informuję, iż używane podręczniki do religii do klasy 4,6,7,8 można zakupić w bibliotece szkolnej.
TERMIN ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK – Czerwiec 2021
Rozliczenie PODRĘCZNIKÓW ORAZ LEKTUR będzie odbywało się wyłącznie w bibliotece szkolnej.
Każdy uczeń oddaje komplet podręczników osobiście – wg poniższego harmonogramu dla poszczególnych klas.
16 czerwca (środa ) klasy VIII
Klasa 8 a – godz. 10.00-11.00
Klasa 8 b – godz. 11.00 – 12.00
Klasa 8 c – godz. 12.00 – 13.00
Klasa 8 d – godz. 8.30 – 9.30
17 czerwca (czwartek) klasy VII
Klasa 7a – godz. 12.00 -13.00
Klasa 7 b – godz.11.00-12.00
Klasa 7 c – godz. 9.00 – 10.00
Klasa 7 d – godz. 10.00- 11.00
18 czerwca (piątek) klasy VI
Klasa 6 a – godz. 8.30 – 9.30
Klasa 6 b – godz. 10.00 – 11.00
Klasa 6 c – godz. 11.00 – 12.00
Klasa 6d – godz. 12.00-13.00
21 czerwca (poniedziałek) kl. IV i V
Klasa 5 a – godz. 11.00-12.00
Klasa 4 a – godz. 8.30 – 9.30
Klasa 4 b – godz. 12.00 – 13.00
Klasa 4 c – godz. 10.00 – 11.00
22 czerwca (wtorek) kl. I-III
Klasa 1a – godz. 9.00 – 10.00; 1b – godz.11.00 – 13.00
Klasy 2 a – godz. 8.30 – 10.00; 2 b i 2 c – godz. 11.00 – 13.00
Klasy 3 – godz.8.30 – 10.00
W przypadku, gdy uczeń wyjeżdża lub nie będzie mógł dokonać zwrotu w wyznaczonym terminie, proszę o kontakt poprzez e-dziennik i zostanie wyznaczony dodatkowy termin.
ALEKSANDRA MITULA, nauczyciel bibliotekarz
W dniach 4-7.05.2021 w naszej szkole realizowany był projekt pod hasłem Tydzień Dobrostanu Psychicznego. Każdego dnia były podejmowane działania w celu utrzymania dobrego samopoczucia.
- Jak dbać o zdrowie psychiczne?
- Wspólne śniadanie – zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia.
- Szczęście do kwestia wyboru! Marzenia, zainteresowania, hobby.
- Relaksacja i aktywność fizyczna sposobem na negatywne emocje.
Zadaniem domowym uczniów było dokumentowanie swojej aktywności fizycznej, realizacji marzeń, pasji, zainteresowań itp. Uczniowie i ich opiekunowie przekazali nam zdjęcia i video z podjętych działań i dzięki temu powstał poniższy film.