„Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - JASTRZĘBIE- ZDRÓJ MIASTO NA PRAWACH POWIATU”

Bez kategorii, Projekty Unijne Możliwość komentowania „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – JASTRZĘBIE- ZDRÓJ MIASTO NA PRAWACH POWIATU” została wyłączona
cze 092023

Zakończyła się realizacja projektu „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy – JASTRZĘBIE-ZDRÓJ-MIASTO NA PRAWACH POWIATU” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata   2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu był wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego uczniów uciekających z Ukrainy, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uczęszczających do szkół biorących udział w projekcie, podlegających pod Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

W ramach projektu zakupionych zostało 38 sztuk laptopów o łącznej wartości 104 272,00 zł. Kwota dofinansowania stanowi 90 % wartości zadania tj. 93 844,80 zł, wkład Miasta to 10 427,20 zł.

Z zakupionego sprzętu korzystać mogą w ramach zajęć lekcyjnych uczniowie pochodzący z Ukrainy, uczęszczający do szkół na terenie miasta. Zakupione laptopy stanowią własność szkół.

PROGRAM UNIJNY

Bez kategorii, Projekty Unijne Możliwość komentowania PROGRAM UNIJNY została wyłączona
mar 312023

„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych.  Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Można go zobaczyć w Internecie na www.programdlaszkol.pl i na kanale YouTube „Program dla szkół„.

„Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

W programie biorą udział uczniowie z klas I- V.

18 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji odbył się konkurs pt.:”Moje najciekawsze przebranie za ulubiony owoc lub warzywo”.
Oto jego wyniki:
1m.- Oliwier Tomiczek – Hebrajski kl.1a
1m.- ZOSIA Pindral kl. 1a
2m.- Wojciech Turczyn kl. 2a

Gratulujemy!
Marzanna Kowalczyk, Mariola Danewicz, Magdalena Jaros-Dybaś

28 września to Światowy Dzień Jabłka.
Jabłka piękne, kolorowe od zawsze są zdrowe.
Uczniowie biorący udział w Programie dla Szkół przebrali się w kolory jabłek.

Z okazji Światowego Dnia Jabłka odbył się także w naszej szkole konkurs plastyczno – techniczny dla klas 1-5 pt.: „Jabłko w 3D”. Oto jego wyniki:

I m
Weronika Kucharczyk 2b
Im
Emilia Dąbrowska 3a
II m
Dawid Kramarzewski 2a
II m
Szymon Kaliszuk 2a
III m.
Wojciech Kokon 2a
III m
Lucyna Proszek 4a
Wyróżnienia
Mateusz Mosz 2a
Michał Słoń 2a
Wojciech Turczyn 2a
Emilia Renkiewicz 3a
Natasza Poziemska 3b
za udział
Ewelina Niewińska 2a
Natalia Wrzosek 2a
Kamil Elwira 2b

Gratulujemy zwycięzcom- organizatorki: Mariola Danewicz, Marzanna Kowalczyk, Magdalena Jaros-Dybaś

Dnia 7 czerwca 2019r. uczniowie z klas 1-5 biorący udział w „Programie dla szkół” wzięli udział w akcji-„Dzień jabłka”. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom jakie są zalety spożywania owoców i warzyw. Uczniowie ubrani w kolory jabłek, wspólnie spożywali owoce i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 
koordynatorki: M. Kowalczyk M. Danewicz

Dnia 17 grudnia 2018r. w naszej szkole był „Dzień Marchewki.” Uczniowie klas 1-5 biorący udział w Programie dla Szkół tego dnia przynieśli do szkoły marchewki, soki marchewkowe, czyli same witaminki. Dzieci uczestniczące w programie przez cztery dni w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa oraz porcję mleczną (mleko, jogurt, serek naturalny).

Koordynatorki Projektu Marzanna Kowalczyk i Mariola Danewicz

 

 

 

W naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-5, biorących udział w programie dla szkół- „Mleko, owoce i warzywa w szkole”.
Oto laureaci:
kl.1-3
1miejsce- Filip Stania kl.1b
2miejsce- Mateusz Jankowski kl.1b
3miejsce- Viktoria Leksa kl.1b
wyróżnienia:
Bartosz Kubera kl.1b
Bartosz Rosa kl.1b
Aurelia Kohut kl.1c
Natalia Józik kl.1b
kl.4-5
1miejsce- Daniel Adamski kl.4a
Gratulujemy wszystkim laureatom!

Dzieciom uczestniczącym w programie „Owoce w szkole” udostępnia się 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
28 listopada uczniowie z klas I-III obchodzili „DZIEŃ JABŁKA”. Tego dnia przynieśli do szkoły jabłka, soki jabłkowe, ponieważ to bardzo wartościowy owoc.

http://owocewszkole.org/index.php/kacik-zdrowia

 

 

 

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć unijnych "Dajmy dzieciom skrzydła" doskonalili mnożenie w zakresie 20 z wykorzystaniem pomocy LOGICO, PUS. Ćwiczyli spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Uczniowie klas I-III w ramach programu unijnego „OWOCE W SZKOLE” spożywają owoce i warzywa. Starają się zdrowo odżywiać. W  piątek 15 marca  w szkole zazieleniło się, bowiem uczniowie promując zdrowy styl życia ubrali się na zielono.