18 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji odbył się konkurs pt.:”Moje najciekawsze przebranie za ulubiony owoc lub warzywo”.
Oto jego wyniki:
1m.- Oliwier Tomiczek – Hebrajski kl.1a
1m.- ZOSIA Pindral kl. 1a
2m.- Wojciech Turczyn kl. 2a

Gratulujemy!
Marzanna Kowalczyk, Mariola Danewicz, Magdalena Jaros-Dybaś

28 września to Światowy Dzień Jabłka.
Jabłka piękne, kolorowe od zawsze są zdrowe.
Uczniowie biorący udział w Programie dla Szkół przebrali się w kolory jabłek.

Z okazji Światowego Dnia Jabłka odbył się także w naszej szkole konkurs plastyczno – techniczny dla klas 1-5 pt.: „Jabłko w 3D”. Oto jego wyniki:

I m
Weronika Kucharczyk 2b
Im
Emilia Dąbrowska 3a
II m
Dawid Kramarzewski 2a
II m
Szymon Kaliszuk 2a
III m.
Wojciech Kokon 2a
III m
Lucyna Proszek 4a
Wyróżnienia
Mateusz Mosz 2a
Michał Słoń 2a
Wojciech Turczyn 2a
Emilia Renkiewicz 3a
Natasza Poziemska 3b
za udział
Ewelina Niewińska 2a
Natalia Wrzosek 2a
Kamil Elwira 2b

Gratulujemy zwycięzcom- organizatorki: Mariola Danewicz, Marzanna Kowalczyk, Magdalena Jaros-Dybaś

Dnia 7 czerwca 2019r. uczniowie z klas 1-5 biorący udział w „Programie dla szkół” wzięli udział w akcji-„Dzień jabłka”. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom jakie są zalety spożywania owoców i warzyw. Uczniowie ubrani w kolory jabłek, wspólnie spożywali owoce i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 
koordynatorki: M. Kowalczyk M. Danewicz

Dnia 17 grudnia 2018r. w naszej szkole był „Dzień Marchewki.” Uczniowie klas 1-5 biorący udział w Programie dla Szkół tego dnia przynieśli do szkoły marchewki, soki marchewkowe, czyli same witaminki. Dzieci uczestniczące w programie przez cztery dni w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa oraz porcję mleczną (mleko, jogurt, serek naturalny).

Koordynatorki Projektu Marzanna Kowalczyk i Mariola Danewicz

 

 

 

W naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-5, biorących udział w programie dla szkół- „Mleko, owoce i warzywa w szkole”.
Oto laureaci:
kl.1-3
1miejsce- Filip Stania kl.1b
2miejsce- Mateusz Jankowski kl.1b
3miejsce- Viktoria Leksa kl.1b
wyróżnienia:
Bartosz Kubera kl.1b
Bartosz Rosa kl.1b
Aurelia Kohut kl.1c
Natalia Józik kl.1b
kl.4-5
1miejsce- Daniel Adamski kl.4a
Gratulujemy wszystkim laureatom!

Dzieciom uczestniczącym w programie „Owoce w szkole” udostępnia się 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
28 listopada uczniowie z klas I-III obchodzili „DZIEŃ JABŁKA”. Tego dnia przynieśli do szkoły jabłka, soki jabłkowe, ponieważ to bardzo wartościowy owoc.

http://owocewszkole.org/index.php/kacik-zdrowia

 

 

 

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć unijnych "Dajmy dzieciom skrzydła" doskonalili mnożenie w zakresie 20 z wykorzystaniem pomocy LOGICO, PUS. Ćwiczyli spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Uczniowie klas I-III w ramach programu unijnego „OWOCE W SZKOLE” spożywają owoce i warzywa. Starają się zdrowo odżywiać. W  piątek 15 marca  w szkole zazieleniło się, bowiem uczniowie promując zdrowy styl życia ubrali się na zielono.
 


Klasy IIIa i IIIb naszej szkoły realizują program unijny Akademia Czystych Rąk – Europejski Program Promocji Higieny i Profilaktyki Zakażeń wśród dzieci i młodzieży e-Bug- w Polsce realizowany przez Narodowy Instytut Leków. 

Uczniowie poznają różne rodzaje drobnoustrojów (bakterie, wirusy i grzyby), różne ich kształty, a także podział na dobre i złe drobnoustroje. W czasie zajęć wykonują doświadczenia, przygotowują salatki, grają w gry planszowe, odgrywają różne scenki, prowadzą dyskusje, itd. 

Poznają także tematykę związaną z higieną rąk, układu oddechowego oraz higieną żywności. Uczą się, jak zapobiegać infekcjom poprzez naturalne siły obronne oraz poprzez różne szczepionki. W ramach zajęć poznają także, dlaczego właściwe stosowanie antybiotyków i innych leków jest takie ważne.

W dniach 14-15 listopada 2012r uczniowie klas I-III obchodzili „DZIEŃ MARCHEWKI”. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły królował kolor pomarańczowy i jako drugie śniadanie – marchewka w każdej postaci (do chrupania, picia).