Dnia 7 czerwca 2019r. uczniowie z klas 1-5 biorący udział w „Programie dla szkół” wzięli udział w akcji-„Dzień jabłka”. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom jakie są zalety spożywania owoców i warzyw. Uczniowie ubrani w kolory jabłek, wspólnie spożywali owoce i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 
koordynatorki: M. Kowalczyk M. Danewicz

Dnia 17 grudnia 2018r. w naszej szkole był „Dzień Marchewki.” Uczniowie klas 1-5 biorący udział w Programie dla Szkół tego dnia przynieśli do szkoły marchewki, soki marchewkowe, czyli same witaminki. Dzieci uczestniczące w programie przez cztery dni w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa oraz porcję mleczną (mleko, jogurt, serek naturalny).

Koordynatorki Projektu Marzanna Kowalczyk i Mariola Danewicz

 

 

 

W naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-5, biorących udział w programie dla szkół- „Mleko, owoce i warzywa w szkole”.
Oto laureaci:
kl.1-3
1miejsce- Filip Stania kl.1b
2miejsce- Mateusz Jankowski kl.1b
3miejsce- Viktoria Leksa kl.1b
wyróżnienia:
Bartosz Kubera kl.1b
Bartosz Rosa kl.1b
Aurelia Kohut kl.1c
Natalia Józik kl.1b
kl.4-5
1miejsce- Daniel Adamski kl.4a
Gratulujemy wszystkim laureatom!

Dzieciom uczestniczącym w programie „Owoce w szkole” udostępnia się 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
28 listopada uczniowie z klas I-III obchodzili „DZIEŃ JABŁKA”. Tego dnia przynieśli do szkoły jabłka, soki jabłkowe, ponieważ to bardzo wartościowy owoc.

http://owocewszkole.org/index.php/kacik-zdrowia

 

 

 

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć unijnych "Dajmy dzieciom skrzydła" doskonalili mnożenie w zakresie 20 z wykorzystaniem pomocy LOGICO, PUS. Ćwiczyli spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Uczniowie klas I-III w ramach programu unijnego „OWOCE W SZKOLE” spożywają owoce i warzywa. Starają się zdrowo odżywiać. W  piątek 15 marca  w szkole zazieleniło się, bowiem uczniowie promując zdrowy styl życia ubrali się na zielono.
 


Klasy IIIa i IIIb naszej szkoły realizują program unijny Akademia Czystych Rąk – Europejski Program Promocji Higieny i Profilaktyki Zakażeń wśród dzieci i młodzieży e-Bug- w Polsce realizowany przez Narodowy Instytut Leków. 

Uczniowie poznają różne rodzaje drobnoustrojów (bakterie, wirusy i grzyby), różne ich kształty, a także podział na dobre i złe drobnoustroje. W czasie zajęć wykonują doświadczenia, przygotowują salatki, grają w gry planszowe, odgrywają różne scenki, prowadzą dyskusje, itd. 

Poznają także tematykę związaną z higieną rąk, układu oddechowego oraz higieną żywności. Uczą się, jak zapobiegać infekcjom poprzez naturalne siły obronne oraz poprzez różne szczepionki. W ramach zajęć poznają także, dlaczego właściwe stosowanie antybiotyków i innych leków jest takie ważne.

W dniach 14-15 listopada 2012r uczniowie klas I-III obchodzili „DZIEŃ MARCHEWKI”. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły królował kolor pomarańczowy i jako drugie śniadanie – marchewka w każdej postaci (do chrupania, picia). 

 

8 czerwca 2011r PREZENTACJĄ EFEKTÓW zakończyła się realizacja Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Uczniowie klasy Ia przygotowali występ artystyczny pt. "Moja mała dłoń", który był podziękowaniem dla rodziców za ich miłość i oddanie. Podczas występu mali artyści wykazali się umiejętnościami zdobytymi podczas zajęć lekcyjnych oraz unijnych. Okazali się wielkimi aktorami, muzykami i plastykami. Nie zabrakło prezentów dla rodziców, ktore u nie jednego rodzica wywołały 
uśmiech na twarzy a nawet łezkę w oku. Na pamiątkę każdy uczestnik Projektu otrzymał dyplom oraz palcynkę myszkę, miniaturkę pacynki przewodniej – Różyczki. Prezentacja zakończyła się wielkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.  
 
Renata Targosz

Od 02.11.2010r. do 20.06.20011r.w naszej szkole realizowany jest Projekt PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa. Zajęcia odbywają się od 3 stycznia 2011r. 2 razy w tygodniu po 2 godz. W Projekcie w roku szkolnym 2010/2011 bierze udział klasa Ia (29 uczniów). Projekt ten w SP 6 realizowany jest już 3 rok. Hasło przewodnie w tym roku  – " Nauka to świetna zabawa". Celem  zajęć jest kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zajęcia umożliwiają działania we wszystkich dziedzinach aktywności prowadzących do rozwijania kompetencji kluczowych, a szczególnie językowej, matematyczno – przyrodniczej, artystycznej, ruchowej, komunikacyjno – informacyjnej, oraz społecznej: intrapersonalnej i interpersonalnej. Uczniowie na zajęciach poprzez zabawę i doświadczenia uczą się i zbierają wiadomości,które wykorzystają na  lekcjach w klasie I oraz w późniejszej karierze szkolnej. Zajęcia te prowadzi wychowawczyni kl.1a- mgr Renata Targosz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć cheeky
 
 
 
© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha