Zapisy do klas pierwszych
Życzenia świąteczne
„Stop obojętności! #reaguj”. Zapraszamy do udziału w konkursie

Śląski Urząd Wojewódzki zaprasza Uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego do udziału w konkursie plastycznym na najlepszy plakat pod hasłem „Stop obojętności! #reaguj”.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na konieczność walki z obojętnością, wzmacnianie postaw empatycznych, pomoc w integracji i nawiązywaniu przyjaznych kontaktów z rówieśnikami. Ma on na celu także poszerzenie wiedzy o zjawisku handlu ludźmi, szczególnie w kontekście masowej fali migracyjnej.
Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Do udziału mogą być zgłoszone prace wykonane w dowolnej technice plastycznej (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele, olejne, collage) oraz technice komputerowej. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny. Preferowany format prac to A3 (można również A4). Prace muszą być dokładnie opisane na odwrocie: imię i nazwisko ucznia, klasa. Jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
Prace konkursowe można składać do 13 grudnia 2022 roku u psychologa lub pedagoga szkolnego. Do pracy należy dołączyć oświadczenie podpisane przez przedstawiciela ustawowego uczestnika do 18. roku życia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które wraz z Regulaminem konkursu znajdują się do pobrania w linku podanym poniżej.
W razie pytań służymy pomocą
Anna Orzechowska i Dorota Gruszka
psycholog i pedagog szkolny
https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/stop-obojetnosci-reaguj
Po ciekawostki i relacje na bieżąco zapraszamy na szkolnego Tik Toka 😀
https://www.tiktok.com/@sp6.jastrzebiezdroj?_t=8W7VLtj0Ffi&_r=1
11 listopada to Dzień Niezwykły. Jest to data odzyskania niepodległości państwa polskiego, jednak jest to tylko określenie symboliczne – ten proces trwał latami. Nasi przodkowie wkładali wiele pracy w realizację odzyskania niepodległej ojczyzny, o której słyszeli od rodziców i dziadków.
Jak możemy rozumieć ten dzień jako młode osoby? Mówiąc prosto – dzięki działaniom Polaków jesteśmy w stanie żyć bez strachu; możemy się uczyć ojczystego języka bez obaw, że zostaniemy za to ukarani. Dlatego dziękujmy naszym poległym w bitwach przodkom i dumnie śpiewamy Mazurek Dąbrowskiego, jakby jutra miało nie być.
Ósmoklasistki
W natłoku codziennych obowiązków, problemów, niepokojących wiadomości płynących ze środków masowego przekazu itd., łatwo zapomnieć o naszej wewnętrznej równowadze, zdrowiu psychicznym. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego tegoroczne hasło brzmi:
Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem.
W naszym społeczeństwie nadal często zauważam stereotypowe podejście do spraw związanych z pomocą psychologiczną, czy też wizytami u psychiatry. Na szczęście coraz więcej osób widzi zalety dbania o swoje dobre samopoczucie, zdrowie psychiczne i nie boi się o tym głośno mówić. Żeby zmieniać świat, musimy zacząć od zmiany własnej i swoich bliskich. Dlatego zachęcam do poszerzania swojej wiedzy i doświadczeń związanych z dzisiejszym tematem, a następnie do dzielenia się tym z innymi, aby hasło dzisiejszego dnia stało się faktem. W tym celu poniżej zamieszczam kilka linków i grafik.
https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-zdrowia-psychicznego
https://bimkal.pl/kalendarz/swiatowy-dzien-zdrowia-psychicznego
https://www.superego.com.pl/wplyw-stresu-na-zdrowie-samopoczucie-i-psychike/
https://www.hellozdrowie.pl/artykul-chorzy-ze-stresu/
https://earlystage.pl/blog/2021/04/24/stres-u-dzieci-jak-wplywa-na-proces-uczenia-sie/
Zachęcam również do tego, aby w najbliższym czasie znaleźć swój sposób na walkę ze złym samopoczuciem, napięciem czy stresem. Może to być np. spacer, słuchanie muzyki relaksacyjnej, sport, ćwiczenia oddechowe. Miejmy też odwagę zgłosić się po pomoc do specjalisty w razie konieczności😊
My, jako dorośli, bądźmy dla siebie wyrozumiali i życzliwi. To my tworzymy naszą przyszłość i dajemy przykład młodemu pokoleniu, kształtujemy je – zastanówmy się jaki „świat” chcemy tworzyć.
Bądźmy też uważni i wrażliwi na potrzeby dzieci. Na to co mówią i na to co przemilczają. Co pokazują i co starają się ukryć. Bądźmy blisko nich.
Anna Orzechowska
psycholog szkolny
W pięknej scenerii Parku Zdrojowego 28 września odbyły się finały w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci. Bardzo dobrze spisały się reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Po pasjonującym finiszu chłopcy o centymetry przegrali 3 miejsce, ostatecznie zajmując 4 lokatę. Natomiast dziewczynki bezapelacyjnie okazały się najlepsze, przybiegając na metę z ponad 2-minutową przewagą nad pozostałymi drużynami. W nagrodę będą reprezentować nasze Miasto w finałach zawodów rejonowych, które w najbliższym czasie odbędą się w Wodzisławiu Śląskim.
Skład naszych drużyny:
Dziewczynki- Musiał Maja 5b, Bednarz Lena 6a, Grzonka Nadia 6a, Rył Natalia 6a, Smyrak Martyna 6b, Fujak Pola 5a, Proszek Lucyna 5a i Alicja Chodura 5a,
Chłopcy– Jarosławski Igor 6a, Broda Jakub 6a, Kabza Jan 6a, Brózda Szymon 6b, Kubera Bartosz 6b, Prószyński Michał 6b i Płonka Michał 6b,
Opiekunowie- Grzegorz Lada i Sebastian Uss
GRATULUJEMY!