🦋Warsztaty motyli egzotycznych🦋

Aktualności Możliwość komentowania 🦋Warsztaty motyli egzotycznych🦋 została wyłączona
maj 192024

Klasy: 1a, 1b i 2b uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-plastycznych dotyczących motyli. Można było je podziwiać i poczuć na własnej skórze. Uczniowie zaangażowani byli do wielu aktywności, które wprowadziły do barwnego świata motyli. Niektóre egzotyczne okazy można było obejrzeć z bliska. Nie obyło się bez przygód – kilka motylków postanowiło rozprostować skrzydła, latając po sali. Druga część warsztatów także była ciekawa, ponieważ wszyscy wykonali wielobarwne magnesy.

autorki zdjęć: I. Kowalska, U. Koprowska- Michońska

Spotkanie z żołnierzem

Aktualności Możliwość komentowania Spotkanie z żołnierzem została wyłączona
maj 102024

W czwartek w naszej szkole kl.7b miała zaszczyt wziąć udział w spotkaniu z żołnierzem Grzegorzem Pasuto z Jednostki Wojskowej Agat pochodzącej z Gliwic.
Opowiedział uczniom o swojej pracy oraz nauczył ich rozkładać tarp, a także przedstawił jak udzielić pomocy osobie ze złamaną kończyną, czyli jak ją usztywnić. Uczniowie chętnie wykonywali polecenia oraz aktywnie brali we wszystkim udział.
Jessica Pabian

autorka zdjęć: Jessica Pabian

VIII Międzynarodowy Konkurs Językowo - Plastyczny "My Town"

Aktualności, Konkursy Możliwość komentowania VIII Międzynarodowy Konkurs Językowo – Plastyczny „My Town” została wyłączona
maj 062024

Gratulacje dla Alicji Chodura i Emilii Czupil z klasy 6 A

Uczennice wzięły udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Językowo – Plastycznym „My Town” organizowanym przez Wydział Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Lublinie.  Szczegóły- wyniki i prace plastyczne pod linkiem:

https://zsp1.lublin.eu/szczegoly-aktualnosci/wyniki-viii-miedzynarodowego-konkursu-jezykowo-plastycznego-my-town-8018?parent_way=1376 

Konkurencja była bardzo duża. W konkursie wzięło udział 259 prac z Polski i z zagranicy. Prace plastyczne, jakie wykonały nasze uczennice to piękne albumy o Jastrzębiu – Zdroju opatrzone opisami ciekawych miejsc w naszym mieście. Te albumy zostały zauważone przez komisję konkursową i zdobyły WYRÓŻNIENIE !!!

Alicja i Emilia otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.   

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów! 

💡Klasy III na ciekawej wycieczce🔦

Aktualności Możliwość komentowania 💡Klasy III na ciekawej wycieczce🔦 została wyłączona
kwi 262024

Dnia 25 kwietnia klasy 3a i 3b odwiedziły FUNZEUM w Gliwicach. To niezwykłe i wyjątkowe miejsce, prawdziwe KRÓLESTWO ŚWIATŁA I KOLORU.
Na wycieczce dużo się działo, była to nauka połączona z zabawą i sztuką.

autorki zdjęć: M. Chilińska i D. Barej

Warsztaty w księgarni AUTORSKA📖

Aktualności Możliwość komentowania Warsztaty w księgarni AUTORSKA📖 została wyłączona
kwi 222024

Klasy: 1a i 1b uczestniczyły w warsztatach zachęcających do czytania, rozwijających wyobraźnię i zainteresowania dzieci.
Uczniowie zapoznali się z fragmentami skandynawskiej serii „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”. Uzupełnieniem była aktywność związana z lekturą.

autorki zdjęć: I. Kowalska, U. Koprowska- Michońska

Nasz "zielony" Dzień Ziemi🌍

Aktualności Możliwość komentowania Nasz „zielony” Dzień Ziemi🌍 została wyłączona
kwi 222024

autorka zdjęć: Jessica Pabian

Przy pomniku 🕯🕯🕯

Aktualności Możliwość komentowania Przy pomniku 🕯🕯🕯 została wyłączona
kwi 192024

18 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Wiktoria, Maja, Marta i Gracjan z kl.7b pod opieką historyka p.Tomasza Kubiaka zapalili symboliczne znicze przy pomniku poległych żołnierzy Armii Krajowej w dzielnicy Zofiówka. Zapłonęły nasze płomyki pamięci.

Zajęcia warsztatowe w MBP

Aktualności Możliwość komentowania Zajęcia warsztatowe w MBP została wyłączona
kwi 172024

Klasa 4A uczestniczyła dzisiaj w bardzo ciekawych warsztatach pt.” Prawdziwi przyjaciele”. Temat poważny, bo poświęcony rocznicy powstania w getcie warszawskim. Nasi czwartoklasiści byli bardzo aktywni i zainteresowani tematem. Żywo reagowali i popisali się znajomością polskiej historii.

Robotyka dla najmłodszych 🤖

Aktualności Możliwość komentowania Robotyka dla najmłodszych 🤖 została wyłączona
kwi 142024

Na zajęciach kółka „Robotyka dla najmłodszych” uczniowie korzystają z zestawów LEGO® Education BricQ Motion Prime, angażując naukę przedmiotów STEAM za pomocą eksperymentowania z siłami, ruchem i oddziaływaniami w kontekście sportu, tańca, konstruowania. Dzięki instrukcjom i wyobraźni uczestnicy kółka wprawiają klocki LEGO w ruch bez użycia technologii.

autorka zdjęć: U. Koprowska- Michońska

Warsztaty pierwszej pomocy🏥

Aktualności Możliwość komentowania Warsztaty pierwszej pomocy🏥 została wyłączona
kwi 102024

W naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
W spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Warsztaty poprowadził ratownik medyczny z Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polski. Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia.
W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.
Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Uczymy, że nawet dziecko może zostać małym ratownikiem.