Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dzisiaj w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w akcji „Bezpieczne wakacje”. Były pogadanki, spotkania ze służbami mundurowymi, a także ciekawe prelekcje.
Oprócz służb mundurowych zagościł dzisiaj Pan Rafał Grzybek razem ze swoim pupilem i przeprowadził prelekcję pt.”Kontakt z nieznajomym psem”.

Pamiętajmy o numerach alarmowych:
112- OGÓLNY NUMER ALARMOWY
999- POGOTOWIE RATUNKOWE
998- STRAŻ POŻARNA
997- POLICJA
601 100 300- NUMER RATUNKOWY W GÓRACH
601 100 100- NUMER RATUNKOWY NAD WODĄ

Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji! 🌞⛱️🍦

Poniżej przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022

(piątek 24.06.2022)

klasy 1-3 godz. 8.00

klasy 4-5 godz. 9.30

klasy 6-7 godz. 10.30

klasy 8 godz. 12.00

Zapraszamy!

W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 4- 8 realizowali na lekcjach przyrody, biologii, chemii i geografii projekt edukacyjny „Wielcy ludzie naszych czasów i ich osiągniecia”, który miał na celu przybliżenie sylwetek i osiągnięć naukowców naszych czasów. Opiekunkami projektu są panie Joanna Jaros – Cycoń i Sylwia Durczok.
Na bieżących lekcjach przedmiotowych uczniowie zapoznawali się z osobami naukowców i ich osiągnięciami, byli zachęcani do bliższego poznania postaci oraz w ciekawy sposób przedstawienia ich sylwetek i odkryć naukowych.

Naukowcy, których osiągnięcia i sylwetki uczniowie przybliżali i poznawali:

  1. Kazimierz Funk ( klasy 4- przyroda, klasy 7 i 8 – biologia)
  2. Krzysztof Kolumb ( geografia kl. 5 i 8)
  3. Henryk Arctowski ( klasa 6)
  4. Ignacy Łukasiewicz ( chemia klasy 8)

Do 20 maja spływały do nauczycielek prace uczniów.
Przepiękne prace uczniów zostały wyeksponowane na parterze szkoły w kąciku Patrona dla całej społeczności szkolnej, gdzie każdy może poznać sylwetki naukowców oraz ich odkrycia.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości i kreatywności. 👍

W dniu 22.04.2022 w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu Ekologicznego „Ekoludek”. To wydarzenie było poprzedzone eliminacjami wśród uczniów klas 4-8. Do finałowego testu zasiadło 15 osób – po jednym przedstawicielu z każdej klasy, zwycięzcy klasowych eliminacji.
Finaliści mieli do rozwiązania zadania testowe sprawdzające ich wiedzę o ochronie środowiska i zależnościach ekologicznych pomiędzy organizmami. Po sprawdzeniu prac została wyłoniona czołówka szkolnych ekologów, którzy zajęli miejsca na podium:
Miejsce 1- Zuzanna Gorzelak kl.7A
Miejsce 2- Maja Stefańska kl.8A
Miejsce 3- Maja Musiał kl.4C i Emilia Cich kl.8B

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY !!!
Wszyscy wykazali się sporą wiedzą o otaczającym nas świecie oraz problemach, które środowisko dotykają i jak je eliminować. Mając taką młodzież możemy mieć pewność, że dbałość o środowisko nie będzie im obca i wspólnie dbać będziemy o nasz dom- Ziemię.

Spartakiada sportowa z okazji Dnia Dziecka przebiegała pod hasłem „Ćwiczymy, bo lubimy”. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie wspaniałą zabawę! 🌞

W dniach 10-12.06.2022r. zapraszamy na Dni Miasta Jastrzębie- Zdrój. Więcej informacji na naszych plakatach oraz stronie www.jastrzebie.pl

Zuzanna Broda- uczennica klasy 2a zdobyła I miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Pszowie.
GRATULUJEMY!!!

Prima aprilis, bo się pomylisz… kto z nas nie wołał tak do swoich kolegów…
Pierwszy kwietnia to radosny i zabawny dzień, w którym żartujemy, robimy różnorakie psikusy i z premedytacją wprowadzamy innych w błąd. Czy spłatanie komuś figla uchodzi wówczas na sucho? Tak! I nie obrażamy się, ale sami próbujemy odpowiedzieć równie wesołym pomysłem, bowiem tego dnia nie warto traktować wszystkiego poważnie, tylko z lekkim przymrużeniem oka! Postanowiliśmy, że 1 kwietnia nie będzie zwyczajny i ubraliśmy piżamki, szlafroczki, kapciuszki. Wyglądaliśmy zabawnie, ale było nam cieplutko.

Za oknami znów szaro, zimno, smutno……..a już mieliśmy ogromną nadzieję, że na dobre przepędziliśmy zimę, niestety nie daje za wygraną. Skoro tak, to może czas przypomnieć tamten dzień – 21 marca. W szkole od samego rana panował gwar, uczniów odwiedziła pani wiosna- Ania Jackowska oraz pani zima- Lena Banasiak. Dziewczyny w cudownych strojach rozweselały naszych uczniów, zachęcały do wspólnej zabawy. Wszyscy ubrani byli kolorowo, dominował nastrój radości, kwiaty, barwy, śmieszne dodatki. Można było mieć makijaż. Tego dnia nie było sprawdzianów, kartkówek oraz odpytywania. W czasie przerw uczniowie wyjątkowo mogli korzystać z komórek. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji – POZBĄDŹ SIĘ PLECAKA!. Wasza kreatywność zaskoczyła nas baaaardzo, były pudełka po butach, pizzy, wózki, deskorolki, chlebaki, skrzynki na narzędzia, podbieraki, walizki i wiele, wiele innych. W południe nastąpiło BUDZENIE WIOSNY!!! Otworzyliśmy okna, drzwi i przez 30 sekund hałasowaliśmy , ile sił w płucach. Uczniowie poszczególnych klas wykonywali zadania: tworzenie portretu p. wiosny, nakrycia głowy, rymowanki wiosenne, a także tworzyli przepis na szczęście. W między czasie oglądaliśmy filmy o wodzie.
Ach co to był za dzień….oby takich jak najwięcej:)

My również przyłączamy się do Światowego Dnia Autyzmu. 😊🧦

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła postanowiła włączyć w tą cenną akcję i uczniowie ze świetlicy szkolnej wykonali przestrzenne żonkile. Autyzm w kolorze niebieskim i żonkile (symbol nadziei) w kolorze żółtym to również kolory Ukrainy,
która jest nam wszystkim w ostatnim okresie czasu szczególnie bliska. Zaburzenia ze spektrum autyzmu -nie uznają granic państwowych, nie mają określonej narodowości – występują w każdym kraju, w każdym zakątku świata. Tak samo jest z nadzieją… Tegoroczne przesłanie „Jest nadzieja” – dotyczy każdego człowieka na świecie, a szczególnie ma dać przesłanie naszym sąsiadom, że wojna się skończy, wrócą do swoich domów, do swojej wolnej ojczyzny – i tej nadziei nigdy nie może zabraknąć!!!
Prace zawisły przy wejściu do szkoły.