Po zajęciu I miejsca w zawodach gminnych, w dniu dzisiejszym wygrywamy finały rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i w nagrodę będziemy reprezentować rejon wodzisławsko- jastrzębski w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w… Częstochowie. Środowe zawody zostały rozegrane w Wodzisławiu. Prawo udziału w nich wywalczyły najlepsze szkolne drużyny z naszego rejonu. O zwycięstwie zadecydowały detale… Ostateczna kolejność: 1.SP6 Jastrzębie- Zdrój, 2.SP Skrzyszów, 3.SSP nr2 Radlin, 4.SP nr4 Rydułtowy.

Skład naszej drużyny: Musiał Maja 5b, Bednarz Lena 6a, Grzonka Nadia 6a, Rył Natalia 6a, Smyrak Martyna 6b, Fujak Pola 5a, Proszek Lucyna 5a , Alicja Chodura 5a

GRATULUJEMY!

Chciałabym przedstawić uczenia naszej szkoły Alana Mleczko z klasy 3a, który od 6 lat trenuje Taekwondo w Rybnickim Centrum Sportów Walki w Rybniku. Przygodę z tym sportem rozpoczął w wieku 4 lat. Osiąga wysokie miejsca w organizowanych zawodach. Puchary i medale zdobią pokój sportowca. A oto podsumowanie dwóch niedawno organizowanych turniejów TAEKWONDO:

Puchar Śląska Dzieci 12.03.2022
Układy formalne kadetów 1 miejsce
Walki soft kadetów 1 miejsce

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dzieci 02.04.2022
Układy formalne kadetów 1 miejsce
Walki soft kadetów 1 miejsce

Zdobycie jednego złotego medalu na turnieju jest już sporym sukcesem, a Alan zdobył aż dwa i to w dwóch turniejach z rzędu.
Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!!!

Uczeń klasy 6a- Andrzej Bukowski brał udział w Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach zorganizowanych w Gliwicach. Zdobył tam aż 5 medali!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wspaniały sukces!
Dnia 1.10.2021r. reprezentanci naszej szkoły wystąpili w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopów rywalizację ukończyły na świetnym 3 miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład reprezentacji dziewcząt: Rył Natalia, Grzonka Nadia, Mędrala Natalia, Bednarz Lena, Wysopal Kamila, Musiał Maja, Smyrak Martyna
Skład reprezentacji chłopców: Broda Jakub, Korzec Jakub, Jarosławski Igor, Kabza Jan, Brózda Szymon, Rosa Bartosz

W dniu 30.09.2020r. na obiektach sportowych SP 19 odbyły się szkolne finały zawodów miejskich w sztafetowych biegach przełajowych. W tej trudnej dyscyplinie, w której ogromną rolę odgrywa hart ducha i wewnętrzna motywacja bardzo dobrze spisały się dziewczynki z naszej szkoły, minimalnie przegrywając rywalizację o podium, ostatecznie plasując się na czwartym miejscu. Zaznaczmy, że rywalizacja odbywała się dla uczniów klas VI-ych , a w składzie naszej drużyny była uczennica klasy III- Lucynka Proszek, klasy IV- Martynka Smyrak i Wiktoria Stempień oraz klasy V- Ania Jackowska.
Jeszcze lepiej spisali się chłopcy zajmując II miejsce. Tym samym wywalczyli sobie prawo reprezentowania naszego miasta w finale zawodów rejonowych, które zostaną rozegrane 02.10.2020r. na Balatonie w Wodzisławiu Śląskim.
Skład naszej drużyny. Dziewczynki: Wiktoria Stempień, Kamila Wysopal, Julia Stolińska, Olga Wiercioch, Lucyna Proszek, Ania Jackowska, Martyna Smyrak. Chłopcy: Jakub Korzec, Dominik Balas, Szymon Filix, Bartosz Rosa, Szymon Brózda, Maciej Kamiński i Karol Fornalski.

Uczeń kl.1 Alan Mleczko osiąga bardzo wysokie wyniki w Mistrzostwach Tae Kwon Do.

Ostatnio zajął 1 miejsce w konkurencji – techniki specjalne oraz 1 miejsce w konkurencji – walki soft podczas XIV Mistrzostw Tae kwon Do w Marklowicach.

Wcześniej zdobył 1 miejsce w konkurencji- techniki specjalne i 1 miejsce w konkurencji- układy podczas VII Kłobuck Tae Kwon Do Cup.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy naszego młodego sportowca! 

 

Dnia 20.02.2020 r. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się w Hali Omega w Jastrzębiu-Zdroju.
Dziewczęta w składzie:
-Natalia Kamińska kl. 6a
-Maja Sochańska kl. 6d
-Oliwia Grzonka kl. 6d
zajęły II miejsce, kwalifikując się tym samym do Rejonowych Rozgrywek w tej dyscyplinie.
Chłopcy w składzie:
-Artur Kwiatkowski kl. 6d
-Mateusz Skubel kl. 6d
-Krystian Kern kl. 6d
zajęli IV miejsce.

Gratulujemy!

Zosia_Samosia

Wspaniałym sukcesem zakończyli rywalizację nasi uczniowie w Mistrzostwach Jastrzębia- Zdroju w mini piłce siatkowej, które odbyły się w dniach 12 i 14.02.2020r.
Dziewczęta w poniższym składzie zajęły II miejsce:
FIAŁKA NATALIA,
GABRYŚ TOLA,
GRZONKA OLIWIA,
KUTA ALICJA,
NOWAK AMELIA,
PASTUSZKO JULIA,
SOCHAŃSKA MAJA,
WAKULCZYK JULITA,
ZAJĄC HANIA.
Jeszcze lepiej wypadła drużyna chłopców zajmując zaszczytne I miejsce.
Mistrzowie wystąpili w składzie:
BALAS DOMINIK,
DZIURNY JAKUB,
GĘBALA HUBERT,
JAGIEŁŁO DOMINIK,
JAKUBOWSKI TYMOTEUSZ,
KERN KRYSTIAN,
KWIATKOWSKI ARTUR,
OGRODOWCZYK JACEK,
PRÓSZYŃSKI JAKUB,
SKALIK TYMOTEUSZ,
SKUBEL MATEUSZ.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za następne!!!

06.02. w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się IX Noworoczny Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Bezapelacyjnie, wygrywając wszystkie partie, pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobył uczeń naszej szkoły Bartek Bała.

74 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych rywalizowało w dwudniowym turnieju szachowym. W drugim dniu rywalizacja toczyła się między rocznikami 2009-2005

Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy na zajęcia kółka szachowego, które działa w naszej szkole. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Lada.

Dnia 4 lutego 2020 roku uczennice naszej szkoły w składzie:
-Patrycja Skubel kl. 8b
-Angelika Jezutek kl. 8b
-Hania Kamecka kl. 8b
-Kinga Nowak kl. 8a
-Zofia Brzeźny kl. 7d
-Alicja Chmielowiec kl. 7d
-Karolina Dudek kl. 7d
-Wiktoria Przybył kl. 7d
-Iga Kołodziejczyk kl. 7d
-Daria Miszek kl. 7d
uczestniczyły pod opieką p. M.Musiał w Powiatowych Rozgrywkach Piłki Siatkowej Dziewcząt, zajmując II miejsce!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zosia_Samosia