REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W JASTRZĘBIU-ZDROJU
NA CZAS EPIDEMII COVID-19

obowiązuje od 1 września 2020r.

ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE

1. Biblioteka jest otwarta codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.
  2. Przed wejściem do biblioteki każdy powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.
  3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.
  4. W bibliotece mogą odbywać się zajęcia z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. W tym celu uczniowie zajmują wyznaczone miejsca, które zapewniają bezpieczną odległość.
  5. W bibliotece nie wolno spożywać posiłków.

ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK

1. Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru. W bibliotece nie ma wolnego dostępu do półek z książkami – wybraną książkę podaje bibliotekarka.
  2. Możliwe jest zamówienie książki drogą elektroniczną i odbiór w wybranym terminie. W celu zamówienia książki drogą elektroniczną należy skontaktować się z pracownikiem biblioteki w wybrany sposób:
    napisać na adres mailowy: a.mitula@sp6jz.edu.pl lub wysłać wiadomość poprzez e-dziennik. W wiadomości napisać tytuł zamawianej książki; imię i nazwisko oraz klasę dziecka.
  3. W celu odebrania zamówionych książek należy zgłosić się do biblioteki w ustalonym terminie.

ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK

1. W bibliotece są wyznaczone miejsca, gdzie należy oczekiwać na swoją kolej zwrotu lub wypożyczenia książki.
  2. Zwracaną książkę należy odłożyć w wyznaczonym miejscu.
  3. Przy zwrocie należy podać imię i nazwisko oraz klasę.
  4. Zwracane egzemplarze są poddane 2-dniowej kwarantannie i w tym czasie pozostają wyłączone z wypożyczania.

ZASADY POSTĘPOWANIA PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI

1. Pracownicy biblioteki mają obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteki.
  2. Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.
  3. Pracownicy biblioteki powinni zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonania zwrotu.