Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).
Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

W naszej szkole 20 kwietnia (piątek) uczniowie klas młodszych zadbają o ekologiczny wystrój swoich sal i drzwi. Ponadto dla wszystkich zostanie przeprowadzony konkurs „Coś z niczego”. Uczniowie starszych klas wezmą udział w quizie ekologicznym zorganizowanym przez panie uczące przyrody.
Natomiast w poniedziałek 23 kwietnia prosimy uczniów o przyniesienie bardzo zdrowych kanapek, przekąsek, soków, warzyw i owoców, bo będzie „ekologiczne śniadanie” na trawie.
Zapraszamy!

A oto przebieg Dnia Ziemi w naszym mieście.

Dzień ziemi – 2018” zajęcia i występy na Hali Widowiskowo-Sportowej
Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój zaprasza na miejskie obchody
„DNIA ZIEMI – 2018”
20 kwietnia 2018 r. godz. 15:30 – 19:00
Hala Widowiskowo-Sportowa Al. Jana Pawła II

Wstęp wolny!
W programie:

15:15 – 15:30 – zbiórka uczestników w Hali Widowiskowo-Sportowej
15:30 – 15:40 – uroczyste otwarcie imprezy przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój
15:40 – 19:00:
– Urszula Pakuła w programie „Ekologia i zdrowie”
– Magia i czary – pokaz iluzjonisty
– występy zespołu tanecznego „Szok”
– malowanie twarzy, pokaz szczudlarzy i baniek mydlanych – propozycje dla dzieci
– koncert Sylwii Lipki – piosenkarki, videoblogerki, prezenterki telewizyjnej
Ponadto w godzinach od 15.30 do 19.00 prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – za sadzonkę lub żarówkę energooszczędną.
Oprawa muzyczna – DJ Michał Urbaniak /Parking obok Hali Widowiskowo- Sportowej/

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!