logo

Miasto w ramach Programu rozwoju oświaty w latach 2015-2020  realizuje projekt „Rozkodujmy matematykę w naszym mieście”. Organizatorami są: Prezydent Miasta Jastrzębia–Zdroju Anna Hetman we współpracy z grupą doradców metodycznych matematyki- Ewą Szatkowską, Ewą Majchrzak i edukacji wczesnoszkolnej Joanną Rajnysz. W projekcie biorą udział szkoły miasta Jastrzębia–Zdroju. Patronat nad realizacją programu objęła Prezydent Miasta Jastrzębie–Zdrój Anna Hetman.

W ramach projektu „Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” uczniowie klas I- III obchodzili Tydzień Matematyki pod hasłem: „Bawimy się matematyką”.
Bawiąc się wykonywali różne zadania logiczne i matematyczne.
Poniedziałek ( 11 grudnia) – Rozwiązywanie zadań tekstowych.
Wtorek (12 grudnia) – „Matematyczna choinka”
Środa (13 grudnia) – „ Posłuchajcie bajki nowej prostokątnej i kwadratowej”, ilustrowanie wiersza D. Wawiłow
Czwartek (14 grudnia) – Portret Szymona Patyka na podstawie wiersza Franciszka Fenikowskiego „Matematyk Szymon Patyk” (praca w grupie)
Piątek (15 grudnia) – Dyktando graficzne
Wszyscy uczniowie bawiąc się matematyką z wielkim zaangażowaniem pracowali rozwiązując zadania. Przekonali się, że matematyka nie zawsze jest trudna, a efekty ich pracy można podziwiać w całej szkole. Z niecierpliwością czekają na kolejne działania w ramach projektu.
Koordynator projektu: Agnieszka Klamer

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha