W październiku br. ogłoszony został konkurs, który miał na celu zachęcenie uczniów klas VII do stworzenia indywidualnego, oryginalnego i niepowtarzalnego kalendarza adwentowego. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka niemieckiego, p. Aleksandra Swaczyj. Uczestnicy swoje prace mogli oddawać do końca listopada. Do szkolnej rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów. Każdy z nich wykazał się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi. Oceniano indywidualne potraktowanie świątecznego tematu, ilość pracy włożonej w wykonanie projektu i pomysłowość. Kalendarze były różnorodne, od pudełka z szufladkami po drewnianą choinkę z patyczków. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek.
Oto lista nagrodzonych:
I miejsce – Justyna Mroczkowska kl.7b
II miejsce – Natan Kozioł kl.7a
III miejsce – Weronika Jurgowian kl.7a
Wyróżnieni: Dominik Kupczak kl.7a i Zuzanna Wac kl.7c.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Konkurs miał na celu przybliżyć tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie w Niemczech w XIX w. narodził się zwyczaj specjalnego kalendarza odliczającego dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.