Ciekawostki o… Kornelu Makuszyńskim
Klasy szóste są w trakcie czytania lektury „Szatan z siódmej klasy”. Jej autorem jest Kornel Makuszyński. Większość ludzi myśli, że pisarz to ktoś poważny, „sztywny” i na pewno stary :O. Chcemy Wam udowodnić, że to stereotyp tzn., że pozory najczęściej mylą. Przeczytajcie kilka prawdziwych informacji o Kornelu Makuszyńskim.

*Za napisanie złośliwego wierszyka o swoim księdzu, który uczył w gimnazjum, Kornel został wyrzucony w I klasie Gimnazjum w Stryju.
* Za pojedynek na pistolety o ukochaną został wyrzucony w II klasie Gimnazjum w Przemyślu.
*Gdy Kornel miał 14 lat w IV klasie gimnazjalnej, po raz pierwszy zobaczył Henryka Sienkiewicza i na jego cześć napisał wiersz, który został po raz pierwszy wydrukowany w gazecia dla młodzierzy szkolnej.
*Młody K. Makuszyński często nie jadł, by móc kupić bilety do teatru. Na jedno z przedstawień poszedł aż 34 razy.
* Książki Makuszyńskiego mogą czytać dzieci po rosyjku, czesku, angielsku, francusku, węgiersku, hebrajsku, litewsku, słowiańsku i armiańsku.
* Miał dwie żony.
* Pisarz zbierał pieniądze i kupował biednym dzieciom narty, pod warunkiem, że dobrze się uczyły.
*Na pogrzebie pisarza było mnóstwo dzieci, które przyniosły białe róże.
Wikaaa d-_-b i Doraaa 🙂