Dnia 2 marca 2016r. uczniowie oddziałów Ia i Ib byli z wizytą w Sztolni w Wodzisławiu Śląskim. Przy wejściu znajduje się wykonana z węgla figura św. Barbary – patronki górników. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z wyglądem górniczych wyrobisk, poznali proces pozyskiwania węgla kamiennego oraz urządzenia wykorzystywane podczas pracy w kopalni. Dzieciom najbardziej podobał się oczywiście kombajn górniczy, a rozśmieszyła koza – gwarowo niski wózek kopalniany. Przede wszystkim jednak miały okazję przekonać się, jak trudna jest praca górników. W sztolni sprawdzaliśmy jak to jest, gdy trzeba trochę pobyć w ciemności. Przeżycia były niesamowite i niecodzienne. Wizyta w sztolni pozwoliła wszystkim uczestnikom odczuć atmosferę panującą w prawdziwej kopalni. Zwiedzanie okazało się dużym przeżyciem dla dzieci.
Sztolnia to zespół chodników znajdujących się kilka metrów pod powierzchnią ziemi, które pod względem struktury i wyposażenia imitują podziemie kopalni. Sztolnia liczy ponad 500 metrów długości i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Zachęcamy do jej zwiedzania- nasi uczniowie byli nią zachwyceni!