Hans Chrystian Andersen to baśniopisarz znany na całym świecie. Każdy dorosły potrafi wymienić chociaż kilka tytułów jego utworów. 2 kwietnia przypada 210 rocznica urodzin znanego Duńczyka.
Klasa III b wraz z wychowawczynią przygotowała wspaniałe przedstawienie, w którym dzieci przedstawiały fragmenty różnych baśni Andersena: „ Królowa śniegu”, „Calineczka”, „ Brzydkie kaczątko”, „ Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”, „ Ołowiany żołnierzyk”.
Dzieci ubrane były w piękne kostiumy, miały teatralne rekwizyty i bardzo dobrze odgrywały przedstawiane przez siebie postaci.
My uczniowie klasy 4a mieliśmy przyjemność bycia zaproszonymi na tą inscenizację i bardzo nam się podobało. Dziękujemy i prosimy o więcej!
Redakcja gazetki 😉