7 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny.
Prowadzili go : Julia Kijańska i Krzysztof Bajer – uczniowie kl. VIb.
Oprawę muzyczną zapewnił DJ Daniel.

Na festynie każdy znalazł coś dla siebie. Na boisku szkolnym ustawiono profesjonalną scenę , na której występowali uczniowie naszej szkoły, a także zaproszeni goście – Szkoła Muzyczna, Eksplozja Tańca, zespół wokalny Wiolinki , Szkoła Tańca Dance Passion. Imprezie towarzyszyły przeróżne stoiska :
1.Koło pszczelarzy z Jastrzębia – Zdroju, którego prezesem jest p. Władysław Fudali. Pszczelarz to jeden z najstarszych  zawodów  świata  można było o tym porozmawiać z naszymi gośćmi.
2.Firma ISKO – prowadzi dystrybucje, sprzedaż i dostawy produktów z zakresu techniki grzewczej, instalacji centralnego ogrzewania, systemów automatycznej regulacji sterowania, kompletnych kotłowni, materiałów instalacyjnych i elementów sieci.
3.Oriflame – światowe przedsiębiorstwo kosmetyczne, zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków w systemie sprzedaży bezpośredniej. Odwiedziły nas panie, które zaproponowały peeling dłoni oraz pokazały najnowsze techniki makijażu.
4.Ratownictwo medyczne – jeśli ktoś interesuje się ratownictwem i chce pod okiem fachowców rozwijać swoje umiejętności, mógł zgłosić się do Jastrzębskiej Grupy Ratownictwa, działającej przy naszym Stowarzyszeniu ” Drabina”. Ratownicy udzielili także porad medycznych mierząc ciśnienie oraz poziom cukru we krwi .
5.Twórcza Kraina Biżuteria – ma swoją siedzibę  w Księgarni Akrybia przy ulicy Katowickiej i jak sama nazwa wskazuje to miejsce , gdzie każda twórcza dusza znajdzie coś dla siebie .
6.Kuchnia domowa z klasy V b – przesympatyczna rodzinka z klasy V b   serwowała grillowane pajdy chleba ze smalcem  z dodatkami lub bez .
7.Słodkie wypieki –  na tym stoisku swoje wypieki zaprezentowały  mamy uczniów naszej szkoły. Największą popularnością cieszył się biszkopt z karmelem , orzechami i bitą śmietaną. Mmmmm pycha 
8.Największa kolejka ustawiła się przy stoisku „Długopis z niespodzianką”. To tajemnicze miejsce przyciągnęło uczestników festynu oferując… Kto był, ten wie.
9.Tuż obok znajdował się kiermasz taniej książki.
10.O najmłodszych zadbała gromada zuchowa Potwory i Spółka, włączając dzieci do różnych gier, zabaw, konkursów.

Imprezą towarzyszącą kiermaszowi był turniej piłki siatkowej, w którym uczestniczyły drużyny : nauczycieli, rodziców i uczniów. Po zaciętym pojedynku siatkarskim okazało się, że w tym roku najlepsza była drużyna nauczycielska.

Tak się nam podobało, że mamy nadzieję, iż festyn szkolny będzie organizowany co roku.

Baśki z kl.5b