kwi 082022

Za oknami znów szaro, zimno, smutno……..a już mieliśmy ogromną nadzieję, że na dobre przepędziliśmy zimę, niestety nie daje za wygraną. Skoro tak, to może czas przypomnieć tamten dzień – 21 marca. W szkole od samego rana panował gwar, uczniów odwiedziła pani wiosna- Ania Jackowska oraz pani zima- Lena Banasiak. Dziewczyny w cudownych strojach rozweselały naszych uczniów, zachęcały do wspólnej zabawy. Wszyscy ubrani byli kolorowo, dominował nastrój radości, kwiaty, barwy, śmieszne dodatki. Można było mieć makijaż. Tego dnia nie było sprawdzianów, kartkówek oraz odpytywania. W czasie przerw uczniowie wyjątkowo mogli korzystać z komórek. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji – POZBĄDŹ SIĘ PLECAKA!. Wasza kreatywność zaskoczyła nas baaaardzo, były pudełka po butach, pizzy, wózki, deskorolki, chlebaki, skrzynki na narzędzia, podbieraki, walizki i wiele, wiele innych. W południe nastąpiło BUDZENIE WIOSNY!!! Otworzyliśmy okna, drzwi i przez 30 sekund hałasowaliśmy , ile sił w płucach. Uczniowie poszczególnych klas wykonywali zadania: tworzenie portretu p. wiosny, nakrycia głowy, rymowanki wiosenne, a także tworzyli przepis na szczęście. W między czasie oglądaliśmy filmy o wodzie.
Ach co to był za dzień….oby takich jak najwięcej:)