Edukacyjne gry planszowe do wydruku

Gry planszowe to świetna forma nauki przez zabawę. Dziecko uczy się, a jednocześnie nie jest zmuszane. Ta forma nauki jest najbardziej skuteczną i efektywną, właśnie dzięki temu, że sprawia dziecku jednocześnie przyjemność. Gry planszowe uczą też dzieci zachowania się w różnorodnych sytuacjach społecznych – trzeba przestrzegać ogólno przyjętych ich zasad. Młody gracz kształtuje tym samym odpowiednie zachowania społeczne, czyli stosowanie się do przyjętych z góry reguł oraz umiejętność uczciwej gry pozbawionej oszustw. Dzieci uczą się współpracy, panowania nad emocjami, cierpliwości, ale także logicznego, strategicznego myślenia.
W czasie zabawy dziecko uczy się również, że nie z każdej sytuacji można wyjść jako zwycięzca. Niejednokrotnie przeciwnik okazuje się być od nas lepszy, w związku z czym musimy nauczyć dziecko przyjmowania porażki ze spokojem i godnością (co chyba dla każdego z nas w dzieciństwie było najtrudniejszym wyzwaniem).
Spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym na grach i zabawach  pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami:)

Link do pobrania i wydrukowania gier:

Miłej nauki i zabawy!