Czas na odpoczynek!

RELAX (z ang. zrelaksować się) – relaks, odprężenie, odpoczynek.
Czyż nie tego Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci nam potrzeba?
Odkrywanie świata, nauka nowych rzeczy, zabawa – to wszystko potrafi być bardzo męczące. Sposobów na relaks jest wiele i nie ma jednej, najskuteczniejszej metody odpoczywania. Żeby dopasować formę relaksu, która będzie najbardziej efektywna, warto zastanowić się i przyjrzeć się sobie:

Czytaj dalej »

Już za chwilkę WAKACJE!
Zatem nasza zabawa „ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU” dobiega końca 😪
Dzisiaj prezentujemy Wam jak zapamiętała ją Ewcia z kl.1 😍
Dziękujemy wszystkim DZIECIOM za piękne prace i kreatywne pomysły, oraz RODZICOM za współpracę i życzliwość ☺️
Miejmy nadzieję, że czeka nas jeszcze nie jedna, wspólna zabawy… byleby, wywołana innym powodem niż pandemia 😝
Do zobaczenia!

Aurelia Golda

Lavender and Yellow Greetings Animated Social Media Graphic

Jutro, 23 czerwca, będziemy obchodzili bardzo ważny dzień – Dzień Ojca. Jest to dzień, w którym szczególnie możemy okazać wdzięczność swoim ojcom za ich trud, pomocną dłoń, chwile pełne radości.

Poniżej pomysł na prezent dla Waszych tatusiów. Możecie go wydrukować i uzupełnić według własnego pomysłu i własnymi imionami. Sami wiecie, co Wasi ojcowie lubią najbardziej i co potraficie zrobić 🙂 Jeśli nie macie możliwości wydrukowania, możecie go przerysować. Za każdym razem, kiedy tata wykorzysta swój bon, powinien oderwać pasek z imieniem dziecka, które wykonało czynność zapisaną na bonie.

BON WZÓR ,  BON DO DRUKU

Możecie też wydrukować kolorowankę, pokolorować i wręczyć ją tacie w tym szczególnym dla niego dniu.
https://www.e-kolorowanki.eu/kartki-okolicznosciowe/super-tata-kolorowanka/
https://www.e-kolorowanki.eu/kartki-okolicznosciowe/dzien-ojca-taty-kolorowanka/
https://www.e-kolorowanki.eu/kartki-okolicznosciowe/najlepszy-tata-kolorowanka/

Do dzieła!

Przesyłamy wielkie BRAWA dla EWY, która w naszej zabawie wykonała ostatnio bardzo kreatywny, kosmiczny las!

Natomiast nasza ZABAWA „ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU” powoli dobiega końca.
W tym tygodniu mamy dla Was już ostatnie WYZWANIE. Oto ono:

WYKONAJ POCZTÓWKĘ Z WYPRAWY W KOSMOS

Jak wspominacie naszą wyprawę? Które wyzwanie było najciekawsze?
Jakie chwile chętnie będziecie wspominać?

Umieśćcie na Waszych pocztówkach najpiękniejsze chwile z naszej, wspólnej wyprawy w KOSMOS. Zazwyczaj pocztówka to kartka przedstawiająca najpiękniejsze widoki bądź atrakcje z danej miejscowości.

A jak będzie wyglądać Wasza pocztówka? Z czego ją zrobicie? To już zależy od Was! Może być w formie 2D, 3D, 4D … przestrzenna, ruchoma …

NIE OGRANICZAJ SWOJEJ WYOBRAŹNI I KREATYWNOŚCI!!!

Zdjęcia ze swoimi pracami można umieszczać w komentarzach do czwartku, do godz. 20:00 na stronie: http://akademiasukcesu.net/aktualnosci/wyzwanie-28-pocztowka.
Na najbardziej kreatywne pomysły będziemy głosować w PIĄTEK do godz. 20:00. Swój głos będzie można oddać na blogu oraz na fanpagu Akademii Sukcesu: https://www.facebook.com/akademiasukcesuJASTRZEBIE/?ref=bookmarks.

UWAGA! Na najciekawsze pomysły czekają NAGRODY!

Zapraszam
Aurelia Golda

Co prawda dzięki zdalnym lekcjom macie teraz sporo zajęć, ale zawsze warto się nauczyć czegoś nowego. Na pewno znajdziecie coś, czego naukę odkładaliście na później, a co Was od zawsze interesowało. Właściwie wszystkiego możecie uczyć się w domu. W sieci są dostępne instrukcje, kursy online i warsztaty. Wystarczy poszukać! Oto kilka przykładów.

1. Naucz się szybkiego pisania na klawiaturze wszystkimi palcami – to coś co zawsze się przyda. Dostępnych jest wiele kursów i aplikacji które pomogą w tej nauce.

2. Ucz się fotografii. Żeby zrobić piękne zdjęcia wcale nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu i nie wiadomo jakiego talentu. Wystarczy dobre oko i kilka sprawdzonych trików. Może to jest dobry czas aby je poznać.

3. Naucz się tańczyć. Przyjemne z pożytecznym. Trochę ruchu zawsze się przyda, a z tańcem jest podobno tak jak z jazdą na rowerze – człowiek uczy się na całe życie.

4. Naucz się grać w szachy. Umiejętność zawsze się przyda, a poza tym w co drugim filmie (mowa o klasykach) aktorzy rozgrywają partyjkę – przynajmniej teraz będziesz wiedział o co w tym chodzi.

5. Może zainteresujesz się malarstwem? To hobby nigdy nie wychodzi z mody i ma działanie terapeutyczne.

6. Nie tylko możesz się czegoś uczyć – możesz także uczyć kogoś – np. możesz nauczyć swojego psa nowych sztuczek!

Powodzenia!

Nauczanie w domu – kreatywne hobby 🙂
Dlaczego warto mieć kreatywne zainteresowania?
Kreatywność, kiedyś była wyłącznie cechą artystów, pisarzy, projektantów, naukowców czy architektów. Dziś kreatywnym może być każdy, a dzięki ćwiczeniom pomysłowości można się jej nauczyć, a także ją rozwijać. Co więcej, kreatywność przydaje się w wielu dziedzinach, nie tylko artystycznych.
Osoba kreatywna myśli i działa w sposób nietypowy, odkrywczy. Jest to wielką zaletą, bo wykracza poza wyuczone sposoby myślenia i działania, tworząc nowe rozwiązania.
Czego można się nauczyć, mając kreatywne hobby?
Kreatywne zainteresowania, uczą przede wszystkim wyobraźni, estetyki, cierpliwości, jak również nieszablonowego myślenia.
Dzięki kreatywności powstają nowe pomysły. Tak, więc jeśli kochacie sztukę i chcecie rozwijać się w kierunku artystycznym lub chcecie ćwiczyć kreatywny sposób myślenia, to warto spróbować z takimi zainteresowaniami.
A oto przykłady kreatywnego hobby: taniec, fotografia, malarstwo, pisarstwo, projektowanie np. ubrań, rzeźbiarstwo, tworzenie rzeźb kinetycznych, śpiew i gra na instrumentach, aktorstwo, haftowanie, decoupage, robienie ozdób, biżuterii, świec, mydełek itd.
Na koniec zachęcamy Was do odwiedzenia kanału na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCVKMSRsbX7Itv5ZtDHrMvCw
Przy okazji oglądania i wykonywania eksperymentów, dowiecie się wiele ciekawych rzeczy. W ten sposób również będziecie rozwijali swoją kreatywność. Kto wie… może ktoś z Was zostanie młodym odkrywcą 😉
Życzymy powodzenia w próbach i poszukiwaniach 🙂
Źródło: https://znajdzsobiehobby.pl/

Zbliżają się wakacje, a w raz z nimi duża ilość wolego czasu 😃
To najlepsza pora na to, aby spróbować czegoś nowego! Kto wie, może dzięki temu odkryjecie swoje hobby? Dobra zabawa i praca nad sobą mogą przecież iść w parze 😃.
Jak znaleźć hobby, które będzie dla nas odpowiednie?
Podsuwamy kilka metod 😊

1. Metoda: „Prób i błędów”- Wypisz na kartce hobby, które chciałbyś spróbować. Testuj i odkreślaj z listy, aż znajdziesz coś, co cię zainteresuje.

2. Metoda: „Aktualne zdolności”- Zastanów się, co potrafisz. Masz zdolności manualne, techniczne, a może jesteś kreatywny? Spróbuj poszukać zainteresowań w tym kierunku.

3. Metoda: „Rób to, co lubisz” – Zastanów się, co lubisz robić? Wolisz wyjść na zewnątrz czy siedzieć w domu? Adrenalina czy spokój? Sport czy komputer? Porównuj różne opcje i decyduj, co wolisz, co sprawi Ci większą radość. Pamiętaj, że hobby przede wszystkim ma sprawiać przyjemność, więc najlepszą drogą jest robić to, co się lubi.

4. Metoda: „Zaraź się pasją od innych” – Jako że hobby w pewnym sensie, może być zaraźliwe, przebywając w towarzystwie pasjonatów, można się też hobby zarazić. Nie muszą być to nawet obcy ludzie, pasją można zarazić się od bliskich osób, od znajomych, czy członków rodziny. Być może, towarzysząc takiej osobie w realizacji jej hobby odkryjesz, że interesuje ono także Ciebie.

5. Metoda: „Cofania się w czasie” – Weź kartkę i długopis, następnie odpowiedz na poniższe pytania:

*Wyobraź sobie swoje wymarzone życie za 5 lat. Jak wygląda? Co robisz? Czym się zajmujesz w domu? Jak się czujesz? Jak wyglądasz? Jacy ludzie Cię otaczają? Gdzie jesteś? Może są tam jakieś zwierzęta?
*Następnie wyobraź sobie swoje życie za 3 lata. Zapytaj samego siebie, co musiałabyś zrobić w kolejnych latach, aby Twoje życie wyglądało tak jak je opisałeś w punkcie pierwszym?
*Teraz pomyśl, co musisz zrobić dziś, aby do tego doszło? Jakie mogą być Twoje pierwsze kroki, aby to osiągnąć?

Pamiętajcie, najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok 😉

Źródło: https://znajdzsobiehobby.pl/jak-znalezc-hobby/

INTERAKTYWNA ZABAWA „ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU” TRWA NADAL!!!
Kto podejmie się WYZWANIA i stworzy KOSMICZNE DRZEWO!
UWAGA! Mamy kreatywne NAGRODY dla tych dzieci, które podejmą się zadania i prześlą zdjęcie ze swoją pracą!
Na prace dzieci czekamy do CZWARTKU!
Szczegóły wyzwania: http://akademiasukcesu.net/aktualnosci/wyzwanie-27-drzewo
Zapraszam do twórczej ZABAWY!!!
Aurelia Golda

Pomoc w kuchni może stać się super zabawą i zachęcie do jedzenia nawet najbardziej zatwardziałego niejadka. Zwłaszcza gdy przygotujecie zabawne, uśmiechnięte potrawy. A takich śmiesznych przepisów jest całe mnóstwo!
Pomysłowy sposób na podanie jajek sadzonych – zrób z nich bukiet kwiatów.
Składniki na jajka sadzone – kwiatki:
•2 jajka
•parówka
•czarne oliwki
•zielona papryka lub szczypiorek
•sałata
•tłuszcz na patelnię (najzdrowszy jest olej kokosowy lub masło ghee)

Czytaj dalej »