Spróbujcie, zapraszamy do wspólnej zabawy! Oto nasze propozycje!

W Poradni Specjalistycznej AKADEMIA SUKCESU w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowaliśmy dla dzieci interaktywną zabawę ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU dostępną na naszej stronie www.akademiasukcesu.net. Wystarczy, aby rodzice się zarejestrowali!

Codziennie rano publikowane jest jedno wyzwanie, które dzieci realizują w domu, a następnie dzielą się na stronie swoimi rezultatami. Oprócz zabawy chcemy dać młodym ludziom nasze wsparcie i obecność. Będą mogli porozmawiać ze specjalistami, psychologiem i pedagogami o swoich obawach bądź problemach.

Link do interaktywnej zabawy: http://akademiasukcesu.net/aktualnosci/zakrec-sie-w-domu

Zapraszamy 🙂

Jeżeli chcecie dbać o swoją kondycję to  poniżej znajdziecie zestaw ćwiczeń przygotowany przez naszych nauczycieli katedry wychowania fizycznego 🙂

PROSTE I PRZYJEMNE DOMOWE ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA KAŻDEGO, MŁODEGO I STARSZEGO

Zadanie 1
• Półprzysiad z wyprostowanymi przed siebie ramionami.
• Półprzysiad z ramionami skrzyżowanymi przed klatką piersiową.
• Półprzysiad z ramionami wzdłuż ciała.
Technika wykonania:
Jesteśmy w pozycji stojącej, stopy znajdują się w lekkim rozkroku.
Wykonujemy wdech, zginamy nogi w kolanie do momentu aż uda znajdą się w
pozycji poziomej do podłoża i powracamy do pozycji wyjściowej, wykonując wydech.
Wybrane ćwiczenie wykonujemy w 3-4 seriach od 15 do 20 powtórzeń. To wcale niedużo, dasz radę.
Do tych wszystkich odmian półprzysiadów jest taka sama technika wykonania, różnią się tylko ustawieniem ramion.
ZAPAMIĘTAJ! Mięśnie biorące udział w ćwiczeniu to: mięśnie czworogłowe ud i mięśnie pośladkowe.

Zadanie 2
• Skłony tułowia w leżeniu tyłem ze stopami na podłodze.
• Skłony tułowia w leżeniu tyłem z nogami w górze zgiętymi w stawie kolanowym pod kątem 90°.
Technika wykonania:
Znajdujemy się w pozycji leżącej, trzymamy ręce za głową, kończyny dolne zginamy w kolanach, stopy leżą na podłodze (w wariancie drugim stopy są w górze).
Bierzemy wdech i odrywamy ramiona od podłoża, zginając w tym samym czasie kręgosłup. Wykonujemy wydech w końcowym stadium ćwiczenia. Ćwiczenie wykonujemy powoli w 4-5 seriach po 20 powtórzeń. Powodzenia, to jest proste!
ZAPAMIĘTAJ! Mięśnie biorące udział w ćwiczeniu to mięśnie proste i skośne brzucha.

Zadanie 3
• Przeskoki obunóż w bok przez przeszkodę wysokości max. 30 cm (zabawkę, poduszkę, pufę, piłkę, itp.)
• Przeskoki obunóż w przód i w tył.
Technika wykonania;
Ustaw stopy na szerokość bioder. Lekko ugnij kolana, a zgięte w łokciach ręce trzymaj po bokach tułowia. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Odbij się obunóż w bok ( w przód w drugim wariancie), przeskakując twoją przeszkodę i szybko odbij się z powrotem, utrzymuj cały czas równowagę.
Wybrane ćwiczenie wykonujemy w 3-4 seriach po 10 powtórzeń. Łatwizna!
ZAPAMIĘTAJ! Mięśnie biorące udział w tym ćwiczeniu to mięśnie: trójgłowy łydki i piszczelowy przedni.
Zadania wykonaj w środę, czwartek i piątek najlepiej rano.

Trzymamy kciuki. Następny zestaw ćwiczeń podamy Wam wkrótce.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele katedry wychowania fizycznego!