Pierwszak – jak to dumnie brzmi!
”Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Tymi słowami, 8 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej  nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu – Zdroju  złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz kolorowych, uczniowskich biretach. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem recytowały  wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na  Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez  Pana Dyrektora Roberta Bareję.
W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się na  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Natomiast 21 listopada 2018 roku król Maciuś I razem ze skrzatami przyjął wszystkich uczniów klas pierwszych do grupy wiekowej „Skrzaty”. Aby z honorem wstąpić w poczet grupy pierwszaki zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez króla Maciusia I. Z nieprzymuszonej woli oddały w jego ręce dar w postaci kępki swoich drogocennych włosów, z uśmiechem na twarzy zjadły kawałek cytryny, po raz ostatni podpisały się odciskiem palca oraz zaśpiewały piosenkę. Dla niektórych dzieci było to trudne, ale wszyscy dali rady. Wspaniale wywiązały się z zadań i w obecności skrzatów złożyły przed Maciusiem I przysięgę „. W dowód uznania na ręce przewodniczącego klasy otrzymały dyplom.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!
Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!
Wychowawcy: Małgorzata Chilińska i Dorota Barej