Uczniowie naszej szkoły uczcili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 29 września najlepsi matematycy z klas I-III spotkali się o godzinie 8.00 i pod opieką p. Agnieszki Klamer stoczyli pojedynek o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Każdy uczestnik rozwiązywał na czas przykłady na stronie Matzoo/klasa3/tabliczka -mnożenia. Najlepsi okazali się Izabela Kobos z kl.III b i Jakub Korzec z klasy III c. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia, okazja do zdobycia tytułu mistrza już za rok.

Tego samego dnia wśród uczniów klas IV- VII zostały przeprowadzone dwa konkursy.

1. Konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia miał na celu wyłonienie wśród wszystkich uczniów klas IV- VII osoby, która w czasie 3 minut wykona poprawnie najwięcej pamięciowych działań. Mistrzami „Tabliczki Mnożenia” zostali odpowiednio:

Klasy IV: Daniel Adamski kl. IV A
Klasy V: Amelia Mleczko kl. V C
Klasy VI: Patrycja Skubel kl. VI B
Klasy VII: Kamil Kliś kl. VII A

2. „Tabliczka mnożenia to PIKUŚ”. Celem konkursu było napisanie rymowanki mającej na celu zapamiętanie kłopotliwych przykładów z tabliczki mnożenia. W tej konkurencji największą inicjatywą i pomysłowością wykazali się:

•Daniel Adamski z kl. IV A
•Amelia Mleczko z kl. V C

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji za rok!

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha