baner na stronę

11.10 2016r.- Inauguracja projektu

Dnia 11 października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu – Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie zainteresowanych stron. Na nasze zaproszenie przybyło 6 nauczycieli i 45 uczniów z Základní a Mateřská škola Cihelní 1666 z Karviny, Republika Czeska. Dyrektorzy obu placówek wraz z przybyłym na nasze zaproszenie gościem z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój przecięli symboliczną granicę, rozpoczynając realizację Projektu EDUKACJA BEZ GRANIC – VZDĔLÁNI BEZ HRANIC.
W zajęciach uczestniczyli również nauczyciele i 45 uczniów z naszej szkoły. Nasi goście brali udział we wspólnych zajęciach integracyjnych. Wszyscy mieli okazję do nauki języka polskiego i czeskiego, zapoznania z wiadomościami o krajach sąsiadów. W miłej atmosferze przybyli goście poznawali naszą szkołę. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem – nasi goście mieli okazję spróbować potraw kuchni naszego regionu.