wrz 272016

Dnia 14 września 2016r. uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka i Zespołu Szkół nr 8 im. Ziemi Ślaskiej w Jastrzębiu – Zdroju spotkali się w Parku Zdrojowym by rozpocząć roczną współpracę w ramach innowacji pedagogicznej „Chociaż trochę się różnimy, razem dobrze się bawimy”, a dotyczącej problemu popularyzacji tradycji i kultury śląskiej wśród dzieci wieku szkolnego. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami: Dorotą Strzódką i Agnieszką Klamer oraz uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą Agnieszką Rapacz, przywitali gospodarzy tego spotkania gorąco i z uśmiechem.
Po śląsku przywitała gości Barbara Gustof i poczęstowała „szklokiem”.
Wszyscy słuchali pięknego czytania ” na trawie”. Uczniowie klasy piątej czytali swoim młodszym kolegom opowiadania Grzegorz Kasdepke „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. Spotkaniu towarzyszyły liczne zabawy i gry. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spędzili bardzo miło ten czas, zawiązały się nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie.
Mam nadzieję, że tak będzie przez cały rok, a na kolejne spotkanie już czekamy z niecierpliwością.
Do miłego zobaczenia!