Dnia 20 września odbyła się w naszej szkole ŻYWA LEKCJA HISTORII. Uczniowie klas 4-6 mogli zobaczyć stroje żołnierzy: Księstwa Warszawskiego, powstańców śląskich oraz mundur Napoleona i żołnierzy niemieckich. Prowadzący mieli świetny humor, który udzielał się widowni. Nasz kolega Filip najpierw był rumakiem Napoleona Bonapartego, a później stał się żołnierzem Księstwa Warszawskiego. Dostał broń po czym przyjął pozycję leżącą i strzelał „pif paf” do jabłka, następnie w pozycji stojącej prowadzący podał Filipowi bagnet, on go nałożył i szarżował na kapuścianego przeciwnika. Mogliśmy się przekonać jaką miał zawartość żołnierski plecak: suche racje żywnościowe w postaci Lay’s, czerwoną zapasową parę obuwia (uniwersalne klapki), żołnierskie skarpetki (tzw. onuce). Cały czas prowadzący wesoło przedstawiał wydarzenia z historii Polski. Takie zajęcia zostają nam długo w pamięci, chcemy takich lekcji więcej!

Danio