Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie z czeskim miastem partnerskim – Hawierzów – zrealizowało projekt infrastrukturalny, dedykowany dzieciom ze swoich miast, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013, pn. „Baw się i ucz”.
W ramach tego projektu w obu miastach powstały kolorowe place zabaw oraz tematyczna publikacja z elementami nauki języka polskiego i czeskiego, która propagowana będzie na terenie szkół podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju i Hawierzowie.
Oficjalne otwarcie placu zabaw miało miejsce 23 września w Parku Zdrojowym, gdzie zlokalizowano jastrzębską inwestycję. Nie mogło wówczas zabraknąć adresatów projektu – dzieci – dla których zaplanowane było mnóstwo atrakcji. To dzieci były najlepszymi recenzentami tego projektu.
Jak bawiły się dzieci można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w naszej GALERII. Więcej wiadomości także na stronie: