Dnia 15.05.2014r. nasza szkoła, jako ubiegłoroczny zwycięzca Konkursu, wspólnie ze Strażą Miejską zorganizowała III Miejski Konkurs Profilaktyczny dla Szkół Podstawowych.
Jego celem jest:
– wykształcenie wśród dzieci zachowań asertywnych, umiejętności właściwego organizowania czasu wolnego, koleżeństwa, współpracy, dobrej komunikacji, pomocy i wrażliwości na krzywdę i zło oraz potrzeby drugiego człowieka;
– promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek;
– zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z eksperymentowania z używkami;
– kreowanie aktywnych postaw, współpracy uczniów ze środowiskiem lokalnym, szkołą w walce z problemem uzależnień;
– edukacja dzieci w zakresie konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, współdziałania i zysków płynących z budowania dobrego klimatu w swoim środowisku.
Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: plastycznej, sportowej, turnieju wiedzy „Z profilaktyką na Ty” oraz prezentacji postaw asertywnych „Krótkie spięcie”.
Oceny prac plastycznych i pozostałych konkurencji dokonało jury w składzie: Iwona Rosińska – przedstawiciel  Rady Miasta, zastępca przewodniczącej Komisji Edukacji, Małgorzata Ostaszewska-Wdowiak – pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Grzegorz Osóbka – komendant Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.
W Konkursie najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 zajmując I miejsce, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5, III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 15.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę oraz gratulujemy wszystkim uczniom i zwycięzcom wspaniałych występów oraz ciekawych prac plastycznych !!!