W związku z podjęciem uchwały o ustanowieniu marca 2022 roku Miesiącem Ekologii, Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza społeczność wszystkich szkół do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach zaplanowanych na najbliższy miesiąc. Szczegółowy plan poniżej.
W związku z tym, że marzec jest w Jastrzębiu- Zdroju Miesiącem Ekologii przygotowano kilka inicjatyw wpisujących się w dbanie o naszą planetę.

14.03-17.03 zbieranie śmieci dla szkół – zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w szkolnym zbieraniu śmieci. 18 marca JZK podjedzie odebrać ze wskazanych szkół worki z odpadami. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie o udziale w akcji oraz informowanie o postępach i ilości zebranych worków.

5,12,19,26 marca – zbieranie śmieci z Młodzieżową Radą Miasta dla wszystkich chętnych osób. Zbiórka wszystkich chętnych osób jest o godzinie 16:00 w wyznaczonych miejscach:

5.03 – Las Kyndra – zbiórka na parkingu przy placu zabaw przed wejściem do Lasu Kyndra

12.03 – OWN – zbiórka na parkingu przed wejściem do lasu przy ulicy Cieszyńskiej

19.03 – Szeroka – zbiórka pod Strażą Pożarną

26.03 – ul. Północna – zbiórka na parkingu przy pływalni Laguna

18 marca – Dzień Recyklingu na Placu WOŚP:

Otwarcie wydarzenia i przemowy gości
Konkurs na ubranie z odpadów „Zaszyj się w Śmieciach”
Pokaz taneczny
Wręczenie nagród

Warsztaty krawieckie ze Studiem Kreacji Mody
Warsztaty Zero Waste
Wymiana ubrań

Koncert Smolastego

Przez całe wydarzenie:

Stoisko na tekstylia Rady Kobiet – zbieramy bawełniane tekstylia na tworzenie toreb zakupowych
Stoisko cyrkularne – przynieś i weź: książki, torby na zakupy
Stoisko Młodzieżowej Rady Miasta
Stoisko JZWiK
Zbiórka nakrętek dla Filipka Grzywacza
Zbiórka baterii

Konkurs na ubranie z odpadów „Zaszyj się w śmieciach” skierowany jest dla szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych.

Zachęcamy do udziału i dbania o naszą planetę!

Z poważaniem,
Natalia Ulbrych