Szanowni Państwo,
rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/22 w formie pracy stacjonarnej.
Od 1 września obowiązują w szkole Procedury bezpieczeństwa opracowane na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z nimi i przestrzeganie ich w kontaktach ze szkołą.
Do najważniejszych wytycznych należą:

• obowiązek zasłaniania ust i nosa we wszystkich miejscach wspólnych na terenie szkoły,
  • dezynfekowanie rąk,
  • zachowanie dystansu społecznego.
    Każda klasa będzie odbywała lekcje w jednym pomieszczeniu, wyjątek stanowi konieczność korzystania z pracowni i sali gimnastycznej.
    W pierwszej połowie września szkoła będzie organizowała szczepienia dla chętnych dzieci powyżej 12 roku życia oraz ich opiekunów.
    Od 2 września do 22 grudnia b.r. w szkole prowadzone będą dodatkowe zajęcia wspomagające dla klas 4-8, które mają na celu wyrównanie zaległości powstałych w poprzednim roku szkolnym.
    Wprowadzone zostaną również dodatkowe zajęcia w ramach projektu ,,Lekcje o mieście” dla wszystkich uczniów szkoły.
    Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się zgodnie z harmonogramem przedstawionym poniżej.
    Uczniowie klas pierwszych spotykają się w sali gimnastycznej. Proszę, aby ze względów bezpieczeństwa, w czasie uroczystości dziecku towarzyszył jeden opiekun.
    Uczniowie pozostałych oddziałów spotykają się z wychowawcami w swoich klasach, bez obecności rodziców.
    W dniach 2-8 września odbędą się spotkania (wywiadówki) rodziców uczniów klas 1-8 z wychowawcami. O dokładnym terminie poinformują Państwa wychowawcy.
    Zebrania klas 1- 2.09.2021r.:
  • klasa 1A- godz. 16.30, sala 37,
  • klasa 1B- godz. 16.30, sala 36.
    W nadchodzącym roku szkolnym życzę Państwu i uczniom zdrowia i spokoju, aby nauka przebiegała bez zakłóceń, radości z postępów w nauce naszych dzieci.

Z poważaniem –
Robert Bareja