22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, nasza szkoła postanowiła włączyć się do tej ważnej i potrzebnej akcji. Celebrowaliśmy ten dzień poprzez podnoszenie świadomości nt. globalnych wyzwań wodnych. W naszej placówce świętowaliśmy cały tydzień. Uczniowie klas młodszych organizowali konkursy wewnątrzklasowe, tworzyli piękne prace twórcze: klasa 1 b wykonała pracę “Żaglówką dookoła świata”, klasa 2 c krople wody z papieru, klasy 2a i 3a wykonały ocean w słoiku, mini oczyszczalnię, klasy 1a i 2b tworzyły prace n/t oszczędzania wody. Uczniowie oglądali bajki i filmy tematyczne, śpiewali piosenki, omawiali sposób w jaki woda krąży w przyrodzie, jak wygląda praca w oczyszczalni ścieków, rozmawiali o przyczynach powstawania powodzi, pomocy udzielanej powodzianom przez straż pożarną i wojsko oraz o udziale w akcjach charytatywnych w celu niesienia pomocy powodzianom. Zajęcia zakończone były pozowaniem do zabawnych fotek.
Klasy starsze zapoznały się z prezentacjami n/t oszczędzania wody, śladów wodnych, kryzysu klimatycznego, a także na temat jednakowego prawa do wody wszystkich ludzi na Ziemi. Nie zabrakło również prac plastycznych.
Tydzień minął pracowicie i owocnie. NIE MA JAK LEKCJE O WAŻNYCH SPRAWACH PROWADZONE PRZEZ ZABAWĘ!