Dzień powolności 25 lutego (wtorek)
Praca, szkoła, nauka, obowiązki — życie dzisiaj to ciągły pośpiech, stres i gonitwa. Warto jednak zwolnić na chwilę, odetchnąć i zastanowić się, czy to do czego dążymy wymaga od nas takich poświęceń — nie ma na to lepszego dnia niż Dzień Powolności.
Światowy Dzień Powolności to święto hołdujące łacińskiej sentencji festina lente, czyli spiesz się powoli. Narodził się on (oczywiście) we Włoszech, kraju, w którym popołudniowa siesta jest nieodłączną częścią dnia. W XX wieku w miejscowości Bra, w regionie Piemont, powstało stowarzyszenie Acigola, którego założycielem był dziennikarz Carlo Petrini. Członkowie tej grupy na początku domagali się powolnego spożywania posiłków, tak aby można było delektować się jedzeniem i czerpać z niego radość. Wkrótce idea ta zyskała na popularności, a małe stowarzyszenie rozrosło się i dziś swoich zwolenników ma również poza granicami Włoch, m.in. w Polsce — Slow Food działa w naszym kraju od 2002 roku.
My przyłączamy się również do akcji.

Przebieg dnia:
1. Z tej okazji zachęcamy do zabrania do szkoły swoich „jaśków”, przytulanek, zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
2. Na drzwiach Sal numer: 18, 9, 32, 25, 35 zawisną informacje o konkursie, kto tego dnia odda przedstawicielom SU poprawnie uzupełnione karty konkursowe może liczyć na nagrodę. Przedstawiciele będą rozdawać czyste kartki (można mieć swoje), a także zbierać odpowiedzi od 3 przerwy lekcyjnej 10.35 do przerwy o godzinie 13.30, na parterze.
3. Zachęcamy uczniów do zredagowania własnego dekalogu „jak żyć wolno, żeby żyć szczęśliwie”. Prace oddajemy do 25 lutego do godziny 13.30
do p. Jaros, sala 32, klasy młodsze mogą oddać prace wychowawcom.

Informacje znajdują się również na tablicy koło kącika patrona.

Organizujemy również zbiórkę poduszek. Jeżeli ktoś chce się pozbyć poduchy, może być ogrodowa, to chętnie przyjmiemy je w bibliotece.

Pozdrawiam
Opiekun SU Joanna Jaros-Cycoń

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.