„Opowiedz o Andersenie”

"Kto zainspirował Andersena do pisania baśni?", "Czy prawdą jest, że sanie Królowej Śniegu zaprzęgnięte były w konie?". To tylko mała część pytań, z jakimi zmierzyli się młodzi jastrzębianie, biorący udział w drużynowym turnieju wiedzy „Opowiedz o Andersenie”, który odbył się 11 maja 2011r.

Konkurs, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, podzielony był na cztery etapy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnego rodzaju pytaniami, na przykład: podać tytuł baśni, z której pochodzi cytowany fragment, pytaniami otwartymi i zamkniętymi, ułożyć plan wydarzeń wg chronologii ich występowania w baśni, a także pytaniami typu "prawda/fałsz". Najlepsza okazała się nasza drużyna, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 6.

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w składzie:
Aleksandra Chylińska
Aleksandra Chilińska
Aleksander Hartwig

Drużynowy turniej wiedzy „Opowiedz o Andersenie” zorganizowano w ramach projektu „Jastrzębska ofensywa literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
GRATULUJEMY cheeky