Dzielimy się z Wami radością!
Nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT „Dobrze zaprojektowana Szkoła 2019”!

Tytuł ten otrzymaliśmy po zgłoszeniu do konkursu projektu realizowanego w naszej szkole pt. Akademia Sukcesu. Jego autorem jest pani Aurelia Golda.

AKADEMIA SUKCESU ma na celu budowanie poczucia własnej wartości na doświadczeniu sukcesu oraz szacunku wobec siebie i drugiej osoby. Jej głównym celem jest uświadomienie młodemu człowiekowi jego prawdziwej wartości, dostarczenie sytuacji, w których będzie mógł odnaleźć odpowiedź na pytanie kim jestem, rozwijać swoje pasje, talenty i umiejętności, gdzie doświadczy zrozumienia i miłości ze strony najbliższych oraz poczuje się lubiany i doceniany przez inne osoby.
Pierwszą podjętą inicjatywą w ramach Akademii Sukcesu było stworzenie we wrześniu 2014 r. grupy socjoterapeutycznej. Utworzyło ją ośmiu chłopców w wieku 10 – 12 lat, chcących rozwijać swoje umiejętności społeczne.

Program obejmował 15 cotygodniowych spotkań podzielonych na następujące bloki tematyczne:
• JA I MOJA GRUPA
• JA I MOJE EMOCJE
• JA I MOJE ZACHOWANIE
• JA I MOJE WARTOŚCI
• JA I MÓJ SUKCES

Program Akademii Sukcesu spotkał się z pozytywną opinią rodziców, nauczycieli jak i samych uczestników. W kolejnych latach powstawały nowe grupy rozwojowe np. dla dziewczyn, dzieci młodszych oraz poszerzono ofertę o warsztaty, prelekcje oraz różne imprezy integracyjne dla całych rodzin.