21 listopada byliśmy na przedstawieniu teatralnym pt. „Jaś i Małgosia”. Po skończonym spektaklu odbyły się zajęcia teatralne. W szkole pani powiedziała, że będziemy robić lapbooki o teatrze. Wszyscy szeroko otworzyliśmy oczy? Co to takiego lapbook? Pani wszystko nam wyjaśniła i pokazała przykłady różnych lapbooków. Lapbook – to „książka na kolanach”. Można ją zrobić na dowolny temat. Do zrobienia lapbooka potrzebna jest teczka lub kartka, którą zaginamy do wewnątrz.  Powstaje w ten sposób teczka-teatr, z otwieranymi kurtynami. Dzisiaj zaczęliśmy pracę nad takim lapbookiem o teatrze. W środku i na zewnątrz umieszczaliśmy rysunki, teksty dotyczące realizowanego tematu. Każdy stworzył swoją  książkę, według własnego pomysłu.  Do takiego  lapbooka można wciąż dokładać nowe informacje w dowolny sposób. Grunt, to mieć wyobraźnię!

 

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha