Miło nam poinformować, że pomimo pandemii uczniowie klasy III a osiągają wspaniałe sukcesy w licznych konkursach.

Szymon Adynkiewicz– Piragas został laureatem w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”.

Alicja Chodura zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego pt. „Byłem, widziałem, zapamiętałem, a potem narysowałem – natura w przemyśle”.

Emilia Czupil zdobyła I miejsce w miejskim konkursie „Gdy dorosnę to zostanę…” .

Gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Was dumni!

Uczeń kl.2a- Filip Czułyt zdobył wyróżnienie w miejskim konkursie fotograficznym „Kwitnące drzewo owocowe”.
Gratulujemy!

3 marca 2020r. w SP nr 20 odbył się XXV Miejski Konkurs Matematyczny o tytuł „Mistrza Matematyki” uczniów klas II-III szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs został objęty PATRONATEM przez PREZYDENT MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ p.Annę Hetman. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Brózda z klasy 3b, który zdobył wyróżnienie oraz Szymon Adynkiewicz-Pirogas uczeń klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zosia_Samosia

Dnia 14 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się XXIII Miejskie Zmagania Plastyczne Najmłodszych pt.”Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe na świeżym powietrzu”. Naszą szkołę reprezentowali: Alan Mleczko z klasy Ia, Lena Banasiak z klasy IIb i Viktoria Leksa z klasy IIIb. Prace były przepiękne i kolorowe. Komisja nagrodziła pracę Alana, który otrzymał I miejsce w kategorii klas pierwszych.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem konkursu było wyłonienie mistrzów tabliczki mnożenia na poszczególnych poziomach w klasach 3-8. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

klasy III Szymon Brózda 3b

klasy IV Natasza Banasiak 4a

klasy V Lena Bizoń 5c

klasy VI Daniel Adamski 6a

klasy VII Julia Kowalska 7b

klasy VIII Grzegorz Chmielowiec 8a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

 

W dniu 19 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr6 odbyło się wręczenie nagród w XXVI Powiatowym Konkursie Informatycznym na graficzny projekt kartki świątecznej. Sami zobaczcie kto wykonał najładniejszą kartkę.
Zwycięzcom gratulujemy!

ZWYCIĘZCY XXVI Powiatowego Konkursu Informatycznego na graficzny projekt kartki świątecznej

 

13.12. 2019, piątek, okazał się dniem szczęśliwym! Tego dnia nasza uczennica z klasy VII C Maja Bobrowska zdobyła 1 miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez rejonowy oddział PCK w Jastrzębiu- Zdroju. Maja zmierzyła się z trudną tematyką pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki chorób i uzależnień. Poradziła sobie doskonale! Teraz chwila odpoczynku i przygotowania do kolejnego etapu, który w kwietniu odbędzie się w Katowicach.
13.12. 2019, piątek, okazał się dniem szczęśliwym!

Uczennica z klasy 2b Maja Korzec zdobyła I miejsce w grupie I w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym   Trzciana 2019r.

Maja uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów młodej pianistce!

Mamy dwóch laureatów!
Szymon Adynkiewicz- Piragas z klasy 2a (opiekun p. M. Chilińska) i Nadia Redlin z klasy 7b (opiekun p. M. Piekarska) zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”. W tym roku recenzentem wierszy młodych poetów była pani Małgorzata Kożuchowska. Na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące wierszy, z których wyłoniono najpiękniejsze poetyckie perełki i umieszczono w specjalnie na tę okazję wydanym tomiku.
W XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich wzięło udział 130 szkół. Szymon Adynkiewicz- Piragas został również finalistą i otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.
Gratulujemy młodym artystom!

Idzie sobie Jacek ścieżką

Idzie sobie Jacek ścieżką.
No i niesie torbę ciężką.
Wypełnioną marzeniami,
Obciążoną obłokami.
Usiadł zmęczony na łące,
I podziwia piękne słońce.
Wyskoczyły mu marzenia,
Lecz je złapał bez gonienia.
Te marzenia małe były,
Ale szczęście mu sprawiły.
Szymon Adynkiewicz- Piragas

Zabawki

Czy pomyślałeś kiedyś kolego,
Co czuje postać z Lego?
Albo bawiąc się lalkami,
Jak zachowują się nocami?
A one …grzecznie siedzą,
Tylko czasami chrupki jedzą .
Niestety, są też pluszaki,
Które codziennie smakują Tik- Taki!
Jest jeszcze oczywiście piłka,
Skacze wesoło po posiłkach.
Każdy się tutaj świetnie bawi,
A sens życia
zabawkom wymyślamy sami.
Nadia Redlin

Jak co roku w naszym mieście odbył się Jesienny Test Kondycji Fizycznej- TEST COOPERA, organizowany przez MOSiR i Panią Prezydent Miasta Annę Hetman.
W kategorii- DYSTANS BIEG 12 min wystartowało dwóch uczniów klasy 3b:
Borys Stefański z wynikiem 2220,
Szymon Brózda z wynikiem 2780.

Uczennica klasy 2b Maja Musiał również brała udział w teście sprawności fizycznej Coopera, osiągając imponujący jak na jej wiek wynik -2310m.
Gratulujemy i życzymy zawsze świetnej kondycji i dalszych sukcesów.

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha