Dnia 27 września 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klas 3a i 3b  do Żor na zajęcia edukacyjne pt.: „Poznajemy świat – Na fali”. Zajęcia zaczęły się od spaceru edukacyjnego podczas, którego uczniowie zapoznali się z przeszłością miasta Żory i jego zabytkami. Następnie dzieci wróciły na zajęcia do Muzeum Miejskiego. Usiadły na miękkich poduszkach i wysłuchały historii transportu wodnego, poznali różne środki żeglugi, części statku i czynności kapitana. Po prelekcji uczniowie rozwiązywali zadania związane z transportem wodnym. Rozszyfrowywali wiadomości nadane alfabetem Morse’a  i oglądali eksponaty związane z podróżami po morzach i oceanach.

 

5 i 6 czerwca młodsi uczniowie naszej szkoły i zaproszone przedszkolaki miały okazję zobaczyć pouczające przedstawienie „O kozusze kłamczusze”. Dzieci dobrze się bawiły i nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami.

We wtorek 25 kwietnia uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków Ruptawa w Jastrzębiu – Zdroju. Gdy dotarliśmy na miejsce powitali nas pracownicy i podzielono uczniów na dwie grupy. Każda z grup miała takie same zajęcia. Najpierw w sali dydaktycznej pani Iza – pracownik Oczyszczalni, przybliżyła nam temat zasobów wodnych na Ziemi i problemy związane z brakiem wody słodkiej- pitnej. Rozmawialiśmy również o zużyciu wody w naszych domach, a co się z tym wiąże z ilością produkowanych ścieków. Następnie udaliśmy się na teren Oczyszczalni, gdzie zostaliśmy zapoznani z etapami oczyszczania ścieków, metodami postępowania z odpadami ściekowymi i uczestniczyliśmy w interaktywnych zajęciach na ścieżce dydaktycznej.
Kolejnym etapem naszych zajęć było spotkanie z przedstawicielem Koła Pszczelarzy w Jastrzębiu -Zdroju, który w ciekawy i pouczający sposób przybliżył nam zwyczaje i sposób funkcjonowania owadów należących do gatunku pszczoła miodna. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pszczoły produkują miód, poznaliśmy budowę ula oraz zasady działania pszczelarskich urządzeń. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani wafelkiem ze słodkim miodem i dostali drobne upominki od pracowników Oczyszczalni. W podziękowaniu wpisaliśmy się w Księdze Pamiątkowej i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

 

W piątek uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić święto naszej planety. W tym dniu w każdej grupie wiekowej odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za Przegląd Twórczości Własnej oraz został rozstrzygnięty konkurs Szkolnej Zbiórki Surowców Wtórnych. Uczniowie klasy III c przygotowali apel o tematyce ekologicznej. Następnie wszyscy zasiedliśmy do ekologicznego śniadania. Ponieważ pogoda nie dopisała pikniki odbyły się na korytarzach i w klasach, co nie zmieniło faktu, że było zdrowo, kolorowo, owocowo i bardzo wesoło. Każda klasa przygotowała również plakat o tematyce ekologicznej, którego przewodnim hasłem było ” W kierunku natury”. Plakaty zostały umieszczone na drzwiach poszczególnych klas, co podkreśliło ekologiczny nastrój w naszej szkole.

Czwartek 30 marca był w naszej szkole słodkim czwartkiem, a to za sprawą odbywającego się kiermaszu babeczek i słodkości wielkanocnych. Uczennice klas VI od rana sprzedawały babeczki, ciasteczka, serniczki, murzynki i wiele innych pyszności, które zostały przygotowane w domu i przyniesione do szkoły przez mamy, babcie, ciocie, tatusiów albo nas samych.
Słodkości były różnorodne i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niektórzy wiele razy odwiedzali stoisko ze słodkościami, aby nacieszyć się smakiem przepysznych wypieków. Było pycha….!!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego kiermaszu i przygotowali pyszności.
Samorząd Uczniowski

 

We wtorek 7 lutego uczniowie klas 1-3 brali udział w balu karnawałowym. Wszyscy mieli przygotowane oryginale przebrania, stroje były kolorowe i niezwykłe. Niektórzy mieli także pięknie pomalowane twarze. Dobry humor wszystkim dopisywał, a zabawa była bardzo udana.
Zapraszamy do oglądania naszej galerii zdjęć.

 

 

 

W zimowy, śnieżny poniedziałek w naszej szkole było wesoło i słodko. A to za sprawą kiermaszu ciastek z wróżbą!!!
Od samego rana na korytarzu na parterze uczennice klas VI sprzedawały słodkości, które na kiermasz przygotowali nasi uczniowie wraz z rodzinami. Czego tam nie było???!!! Babeczki, kokoski, serniki, murzynki, bułeczki, szarlotki no i mega pyszny tort! Uczniowie kupując te pyszności losowali dla siebie wróżbę. Było śmiesznie i ciasteczkowo:)
Wszystkim, którzy przygotowali ciasta na nasz kiermasz składamy wielkie podziękowania!
Dziękujemy również uczennicom klas VI, które zechciały nam pomóc w sprzedaży (Adamczyk Zuzanna, Julia Naklicka, Klaudia Olejnik, Ramona Płotka, Maja Stroińska, Anna Zajączkowska).
Organizatorki kiermaszu: pani Joanna Hybiorz i pani Sylwia Durczok wraz z Samorządem Uczniowskim

 

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha