Oto krótki film przedstawiający zmagania uczniów kl.4-8:

https://www.youtube.com/watch?v=yVPVK4CfVyo

A oto fotogaleria przedstawiająca występy uczniów klas 1-3:

 

15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Oto nasza galeria.

21.03.2018 r w naszej szkole odbył się Przegląd Twórczości Własnej. Uczniowie klas I – III i IV-VII zaprezentowali swoje talenty w kategorii :
taniec, śpiew, gra na instrumencie, literackiej i plastycznej.
Poziom był bardzo wysoki, a konkurencja duża. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo interesująco. Zmagania dostarczyły wielu estetycznych wrażeń.
GRATULUJEMY !

Klasy 1-3

Klasy 4-7

https://www.youtube.com/watch?v=27jVlelmgRk

Czytaj dalej »

Dnia 16.01.2018 r w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas I – III. Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną czarodziejów, wróżek, duchów i barwnych postaci kreskówek. Przy dźwiękach utworów  znanych wykonawców, dzieci bawiły się wspólnie  z koleżankami i kolegami. Chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatora. Nie mogło zabraknąć też „długiego pociągu”. Podczas krótkiej przerwy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Zabawa była udana. Wszyscy wracali do domów w dobrych humorach.

Dnia 22 grudnia 2017 r uczniowie klas I – III naszej szkoły , wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W programie znalazły się zarówno znane , jak i mniej znane czy  zapomniane świąteczne melodie. Spotkanie wprowadziło wszystkich obecnych w atmosferę rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Interesującą propozycję stanowił konkurs przygotowany przez księdza Michała, w którym dzieci mogły wykazać się znajomością tradycji bożonarodzeniowych. Opiekę artystyczną nad całością sprawowała pani Agnieszka Klamer, za co serdecznie dziękujemy.

6 grudnia nadszedł długo wyczekiwany przez siódme klasy dzień. Pojechaliśmy na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Mieliśmy okazję zwiedzić „Świat Techniki” w Ostrawie. Około 8:30 zebraliśmy się na miejscu zbiórki, skąd po sprawdzeniu dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy, wyruszyliśmy w podróż do naszych południowych sąsiadów. Po godzinnej jeździe opuściliśmy autokary i oficjalnie zaczęliśmy wycieczkę.
Kiedy weszliśmy do budynku, odłożyliśmy kurtki, a już chwilę później z zainteresowaniem przystąpiliśmy do oglądania pierwszych atrakcji. Czy ktoś z Was miał kiedyś okazję poczuć się jak prezenter pogody? – My, siódmoklasiści tak!!! Przy niektórych obiektach istniała możliwość zrobienia zdjęcia przez specjalny monitor, na którym po wykonaniu fotografii pojawiała się opcja wpisania nazwy, jaką posiadamy na poczcie elektronicznej. Już po kilku minutach każdy, kto prawidłowo wpisał adres, miał pamiątkowe fotografie na swoich telefonach. Myślę, iż teraz Was zaskoczę! – A dlaczego? Mogliśmy, a nawet wskazane było dotykanie obiektów! Uważam, że jest to rzadkość, jednak „Świat Techniki” gwarantuje możliwość podziwiania eksponatów za pomocą dotyku.
Wszystko ma swoje plusy, jak i minusy. Moim zdaniem ogromnym minusem było to, iż na terenie całego muzeum znajdował się zaledwie jeden sklep z pamiątkami. Mimo, iż nie był on bogaty pod względem zawartości, znalazłam coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć również sklepiku z żywnością. Zachęcam Was do odwiedzenia opisywanego przeze mnie miejsca, ponieważ myślę, że mimo tego,iż każdy z nas jest inny, znajdzie swoje miejsce w tamtejszym świecie.
Anna Kominek VII A

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha