Dnia 16.01.2018 r w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas I – III. Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną czarodziejów, wróżek, duchów i barwnych postaci kreskówek. Przy dźwiękach utworów  znanych wykonawców, dzieci bawiły się wspólnie  z koleżankami i kolegami. Chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatora. Nie mogło zabraknąć też „długiego pociągu”. Podczas krótkiej przerwy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Zabawa była udana. Wszyscy wracali do domów w dobrych humorach.

Dnia 22 grudnia 2017 r uczniowie klas I – III naszej szkoły , wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W programie znalazły się zarówno znane , jak i mniej znane czy  zapomniane świąteczne melodie. Spotkanie wprowadziło wszystkich obecnych w atmosferę rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Interesującą propozycję stanowił konkurs przygotowany przez księdza Michała, w którym dzieci mogły wykazać się znajomością tradycji bożonarodzeniowych. Opiekę artystyczną nad całością sprawowała pani Agnieszka Klamer, za co serdecznie dziękujemy.

6 grudnia nadszedł długo wyczekiwany przez siódme klasy dzień. Pojechaliśmy na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Mieliśmy okazję zwiedzić „Świat Techniki” w Ostrawie. Około 8:30 zebraliśmy się na miejscu zbiórki, skąd po sprawdzeniu dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy, wyruszyliśmy w podróż do naszych południowych sąsiadów. Po godzinnej jeździe opuściliśmy autokary i oficjalnie zaczęliśmy wycieczkę.
Kiedy weszliśmy do budynku, odłożyliśmy kurtki, a już chwilę później z zainteresowaniem przystąpiliśmy do oglądania pierwszych atrakcji. Czy ktoś z Was miał kiedyś okazję poczuć się jak prezenter pogody? – My, siódmoklasiści tak!!! Przy niektórych obiektach istniała możliwość zrobienia zdjęcia przez specjalny monitor, na którym po wykonaniu fotografii pojawiała się opcja wpisania nazwy, jaką posiadamy na poczcie elektronicznej. Już po kilku minutach każdy, kto prawidłowo wpisał adres, miał pamiątkowe fotografie na swoich telefonach. Myślę, iż teraz Was zaskoczę! – A dlaczego? Mogliśmy, a nawet wskazane było dotykanie obiektów! Uważam, że jest to rzadkość, jednak „Świat Techniki” gwarantuje możliwość podziwiania eksponatów za pomocą dotyku.
Wszystko ma swoje plusy, jak i minusy. Moim zdaniem ogromnym minusem było to, iż na terenie całego muzeum znajdował się zaledwie jeden sklep z pamiątkami. Mimo, iż nie był on bogaty pod względem zawartości, znalazłam coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć również sklepiku z żywnością. Zachęcam Was do odwiedzenia opisywanego przeze mnie miejsca, ponieważ myślę, że mimo tego,iż każdy z nas jest inny, znajdzie swoje miejsce w tamtejszym świecie.
Anna Kominek VII A

 

Dnia 27 września 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klas 3a i 3b  do Żor na zajęcia edukacyjne pt.: „Poznajemy świat – Na fali”. Zajęcia zaczęły się od spaceru edukacyjnego podczas, którego uczniowie zapoznali się z przeszłością miasta Żory i jego zabytkami. Następnie dzieci wróciły na zajęcia do Muzeum Miejskiego. Usiadły na miękkich poduszkach i wysłuchały historii transportu wodnego, poznali różne środki żeglugi, części statku i czynności kapitana. Po prelekcji uczniowie rozwiązywali zadania związane z transportem wodnym. Rozszyfrowywali wiadomości nadane alfabetem Morse’a  i oglądali eksponaty związane z podróżami po morzach i oceanach.

 

5 i 6 czerwca młodsi uczniowie naszej szkoły i zaproszone przedszkolaki miały okazję zobaczyć pouczające przedstawienie „O kozusze kłamczusze”. Dzieci dobrze się bawiły i nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami.

We wtorek 25 kwietnia uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków Ruptawa w Jastrzębiu – Zdroju. Gdy dotarliśmy na miejsce powitali nas pracownicy i podzielono uczniów na dwie grupy. Każda z grup miała takie same zajęcia. Najpierw w sali dydaktycznej pani Iza – pracownik Oczyszczalni, przybliżyła nam temat zasobów wodnych na Ziemi i problemy związane z brakiem wody słodkiej- pitnej. Rozmawialiśmy również o zużyciu wody w naszych domach, a co się z tym wiąże z ilością produkowanych ścieków. Następnie udaliśmy się na teren Oczyszczalni, gdzie zostaliśmy zapoznani z etapami oczyszczania ścieków, metodami postępowania z odpadami ściekowymi i uczestniczyliśmy w interaktywnych zajęciach na ścieżce dydaktycznej.
Kolejnym etapem naszych zajęć było spotkanie z przedstawicielem Koła Pszczelarzy w Jastrzębiu -Zdroju, który w ciekawy i pouczający sposób przybliżył nam zwyczaje i sposób funkcjonowania owadów należących do gatunku pszczoła miodna. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pszczoły produkują miód, poznaliśmy budowę ula oraz zasady działania pszczelarskich urządzeń. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani wafelkiem ze słodkim miodem i dostali drobne upominki od pracowników Oczyszczalni. W podziękowaniu wpisaliśmy się w Księdze Pamiątkowej i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

 

W piątek uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić święto naszej planety. W tym dniu w każdej grupie wiekowej odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za Przegląd Twórczości Własnej oraz został rozstrzygnięty konkurs Szkolnej Zbiórki Surowców Wtórnych. Uczniowie klasy III c przygotowali apel o tematyce ekologicznej. Następnie wszyscy zasiedliśmy do ekologicznego śniadania. Ponieważ pogoda nie dopisała pikniki odbyły się na korytarzach i w klasach, co nie zmieniło faktu, że było zdrowo, kolorowo, owocowo i bardzo wesoło. Każda klasa przygotowała również plakat o tematyce ekologicznej, którego przewodnim hasłem było ” W kierunku natury”. Plakaty zostały umieszczone na drzwiach poszczególnych klas, co podkreśliło ekologiczny nastrój w naszej szkole.

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha