Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu unijnego. Tym razem jest to Erazmus Plus- mobilność nauczycieli. Koordynatorem projektu jest Ewa Niemiec- nauczycielka języka angielskiego w klasach młodszych. Projekt został wysoko oceniony przez agencję narodową i uplasował się na 19 miejscu wśród 172 szkół z całej Polski. Podczas wakacji pięcioro nauczycieli naszej szkoły wyjechało na Maltę,do Irlandii i Wielkiej Brytanii na kursy językowe i metodyczne. Taka forma szkoleń jest okazją do nowego, nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń. Korzyści nabyte przez nauczycieli podczas realizacji projektu przekładają się na całe środowisko szkolne.
Uczniowie naszej szkoły będą brać udział w wielu tzw. działaniach projektowych. Już za tydzień odbędzie się Dzień Języków Obcych. Ruszają także szkolenia nauczycieli w ramach e- Twinning. Być może nawiążemy kontakt z uczniami ze szkół anglojęzycznych?

Oto zdjęcia z Anglii 🙂

autor: E. Wąsik