28 maja klasa 5c uczestniczyła w lekcji historii o naszym mieście w ramach obchodów związanych z 55-tą rocznicą uzyskania przez Jastrzębie- Zdrój praw miejskich. Wraz z wychowawcą odwiedzili Galerię Historii Miasta w Parku Zdrojowym, aby wziąć udział w zajęciach regionalnych- „Śląska chata”. Prowadząca bardzo ciekawie opowiadała, jak to dawniej bywało. Wszyscy oglądali wystrój izby, w której kiedyś zamieszkiwała cała rodzina. Odważni próbowali podnieść żelazko z duszą, większości się udało, ale prasować byłoby nim trudno. Cała grupa zmierzyła się także z kołem do mielenia mąki. Chociaż uczniowie dawali z siebie wszystko, to po kilkunastu minutach udało się zmielić małą garść mąki. Najsilniejsi chłopcy próbowali zmienić kształt podkowy, niestety nikomu się to nie powiodło. Do tej lekcji uczniowie wcześniej przygotowywali się na zajęciach w szkole. Nauczyciel historii opowiadał im o wydarzeniach z naszego regionu. Uczniowie pamiętali także, że w tym roku obchodzimy 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak się okazało, historia wcale nie musi być nudna, a łatwiej jest się jej uczyś, kiedy możemy odwiedzać takie miejsca jak Galeria Historii Miasta Jastrzębie- Zdrój.

Po tej lekcji historii został filmik, przygotowany przez wychowawcę kl.5c. Zapraszamy do oglądania.