W naszej szkole nikt nie jest obojętny na los innych. Nawet nasi „bracia mniejsi” mogą na nas liczyć. W minioną środę delegacja uczniów ze szkoły wraz z opiekunami- panią Sylwią Durczok i panią Ewą Krawczak -Wąsik, udała się do Schroniska dla zwierząt działającego w Jastrzębiu- Zdroju.
Do tej wizyty długo przygotowywaliśmy się – w szkole była zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów na rzecz schroniska. Każda klasa chciała pomóc i wszyscy aktywnie gromadziliśmy potrzebne rzeczy już od początku roku szkolnego. Nikt nie pozostał obojętny na los bezdomnych psiaków.
W dniu naszej wizyty w schronisku było bardzo zimno i ta niesprzyjająca aura dała nam dodatkowo odczuć, jak bardzo potrzebna pieskom jest nasza pomoc: kołderki, kocyki, poduszki no i zapasy karmy.
Podczas pobytu w Schronisku mogliśmy poznać mieszkające tam psiaki, a w rozmowie z pracownikiem dowiedzieć się więcej na ich temat. Poznaliśmy również warunki wolontariatu na rzecz schroniska.
Wracając do szkoły każdy z nas miał poczucie spełnionego dobrego uczynku i potrzebę dalszego pomagania innym.