Jak obiecaliśmy, jesteśmy z powrotem! Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Jastrzębie – Zdrój oraz pomocy naszych sponsorów mogliśmy rozpocząć kolejną edycję Akademii Sukcesu – Junior. Serdecznie zapraszamy do śledzenia przygód naszych dzielnych kadetów na stronie akademiasukcesu.net . A oto krótka relacja z naszych zajęć:
W miesiącu kwietniu pochyliliśmy się nad tematem współpracy. Jak zwykle nie tylko rozmawialiśmy, ale wykorzystywaliśmy naszą wiedzę w praktyce. Były wspólne zabawy i zadania do wykonania. Największym jednak sprawdzianem naszych umiejętności była gra terenowa, której celem było pokonanie złej czarownicy Samoluby. Aby tego dokonać, nasze dzieci musiały wykazać się takimi cechami jak: spryt, odwaga, spostrzegawczość, wytrwałość, systematyczność, pomysłowość, odpowiedzialność. Choć wszystko przebiegało w atmosferze zabawy, zadania wcale nie były łatwe, ponieważ dzieci musiały wykonywać je wspólne ze swoim kolegą. Okazało się jednak, że umiejętność współpracy naszych małych kadetów była silniejsza od zaklęcia czarownicy. Zły czar prysnął, a sama Samoluba zaczęła w zgodzie bawić się z naszymi dziećmi.
Szczególne podziękowania składamy dh. Adzie Smołce, która wraz ze swymi przyjaciółmi z Hufca ZHP z Jastrzębia – Zdroju przygotowała nam tak fajną i pouczającą grę terenową!!!
Na cześć tak udanej współpracy dzieci z Akademii Sukcesu – Junior zaprojektowały swój własny pomnik przyjaźni. Ale było przy tym śmiechu! Możecie o tym się przekonać oglądając nasze zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ Akademii Sukcesu .