Dnia 7 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wybrali się zwiedzać dostępne dla dzieci miejsca na powierzchni kopalni "Jas- Mos". Po pomieszczeniach kopalni oprowadzał ich pan Marian Placha, który przystępnie opowiadał swoim małym gościom, gdzie się znajdują i co w danym miejscu się dzieje. Pierwszym zwiedzanym pomieszczeniem była cechownia. Naprzeciw drzwi wejściowych znajduje sie pomnik Św. Barbary. Dzieci poznały w skrócie jej życiorys oraz dowiedziały się, dlaczego górnicy wybrali ją na swoją patronkę. Kolejnym zwiedzanym pomieszczeniem była stacja ratownicza. Uczniowie dowiedzieli się, że nad bezpieczeństwem górników czuwają specjalnie wyszkoleni ratownicy, którzy w razie wypadku ruszają do akcji. Są oni wyposażeni w specjalistyczny sprzęt nieodzowny przy akcjach ratunkowych. Ze stacji ratowniczej dzieci przeszły do punktu opatrunkowego, gdzie górnikom udzielana jest pomoc doraźna. Ostatnim zwiedzanym pomieszczeniem był gabinet jednego z dyrektorów kopalni. Nauczycielki w imieniu dzieci podziękowały za możliwość zwiedzenia kopalni i złożyły życzenia z okazji "Barbórki", a uczniowie wręczyli laurki. Miłym zakończeniem wycieczki był słodki poczęstunek.

Uczniowie klasy Ia i Ib

Zdjęcia z tej wycieczki znajdziecie w naszej GALERII.