W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowana była INNOWACJA „Starsi czytają młodszym”. Uczniowie klasy 7a przeczytali uczniom klas 1a, 1b, 2b wybrane przez siebie książki.
Młodsi uczniowie odwiedzili MBP, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Prowadząca zapoznała przybyłych z księgozbiorem Wypożyczalni Literatury Dla Dzieci. Uczniowie zwiedzili bibliotekę: m. in. Wypożyczalnię Dla Dorosłych, czytelnię, odwiedzili GALERIĘ POD SOWĄ – podziwiali wystawę ilustracji Roksany Barwińskiej, która zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Usłyszeli, że warto odwiedzić MBP nie tylko w ciągu roku szkolnego – posiada bogate zbiory książek – każdy znajdzie książkę, która go zainteresuje, ale również w wakacje. MBP oferuje bowiem bogatą ofertę różnorodnych zajęć dla dzieci.

Celem INNOWACJI było:
• rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów,
• zainteresowanie książką poprzez promowanie czytania,
• ukazywanie dobrych wzorców (Książka to skarbnica wartości),
• ukazywanie konsekwencji wyborów i decyzji,
• nauczanie refleksji oraz odróżniania dobra od zła,
• integrowanie uczniów starszych z młodszymi,
• czytanie treści ze zrozumieniem.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.
Starszym koleżankom i koledze serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie❣️

autorka zdjęć: U. Koprowska- Michońska

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.