„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W ramach Priorytetu 3 Programu wsparcie mogą otrzymać:
1)    w Kierunku interwencji 3.1. – placówki wychowania przedszkolnego – na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo,
2)    w Kierunku interwencji 3.2. – szkoły i biblioteki pedagogiczne – na zakup książek oraz elementów wyposażenia do bibliotek dzieci oraz działania promujące czytelnictwo.

W ramach tego programu w  lipcu 2023r. nasza Szkoła Podstawowa nr 6  otrzymała dofinansowanie na zakup książek oraz elementów wyposażenia do bibliotek oraz działania promujące czytelnictwo. za łączną kwotę 15 tys. zł. (12 000 zł z dotacji + 3 000 zł od organu prowadzącego szkołę).  Na zakup książek przeznaczono 7500 zł; na zakup elementów wyposażenia do biblioteki 6750 zł; natomiast na realizację działań promujących czytelnictwo przeznaczono 750 zł.