1. Podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych dla klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 im. J.Korczaka są własnością szkoły.
  2. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.
  3. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
  4. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia rodzice ucznia są zobowiązani do odkupienia podręcznika we własnym zakresie. Podręcznik można zamówić na stronie wydawnictwa Nowej Ery https://sklep.nowaera.pl
  5. Uczniom, którzy nie dokonali zwrotu wypożyczonych z biblioteki materiałów, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym wypożyczenia do momentu uregulowania zaległości.
  6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).
  7. W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników (materiałów edukacyjnych) wypożyczonych z biblioteki szkolnej.
  8. Uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej wraz z wychowawcą/ nauczycielem przedmiotu podczas zajęć edukacyjnych i wypożyczają komplety podręczników.
  9. W klasach I, II i III pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczane uczniom we wrześniu. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie klas I, II i III przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą oddając i wypożyczając podręczniki (materiały edukacyjne).
  10. Uczniowie nieobecni w szkole w dniu wypożyczania/ oddawania podręczników, są zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.
  11. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik – przede wszystkim obłożenie podręczników oraz podpisanie długopisem każdego podręcznika (imię, nazwisko, klasa).
  12. Osoby, które chcą skorzystać z podręczników do klas programowo wyższych lub niższych, mogą to zrobić na miejscu w bibliotece, pod warunkiem, że na stanie znajduje się egzemplarz zapasowy.