„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych.  Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Można go zobaczyć w Internecie na www.programdlaszkol.pl i na kanale YouTube „Program dla szkół„.

„Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

W programie biorą udział uczniowie z klas I- V.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.