Śląski Urząd Wojewódzki zaprasza Uczniów klas V-VIII  szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego do udziału w konkursie plastycznym na najlepszy plakat pod hasłem „Stop obojętności! #reaguj”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na konieczność walki z obojętnością, wzmacnianie postaw empatycznych, pomoc w integracji i nawiązywaniu przyjaznych kontaktów z rówieśnikami. Ma on na celu także poszerzenie wiedzy o zjawisku handlu ludźmi, szczególnie w kontekście masowej fali migracyjnej.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Do udziału mogą być zgłoszone prace wykonane w dowolnej technice plastycznej (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele, olejne, collage) oraz technice komputerowej. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny. Preferowany format prac to A3 (można również A4). Prace muszą być dokładnie opisane na odwrocie: imię i nazwisko ucznia, klasa. Jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

Prace konkursowe można składać do 13 grudnia 2022 roku u psychologa lub pedagoga szkolnego. Do pracy należy dołączyć oświadczenie podpisane przez przedstawiciela ustawowego uczestnika do 18. roku życia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które wraz z Regulaminem konkursu znajdują się do pobrania w linku podanym poniżej.

W razie pytań służymy pomocą

Anna Orzechowska i Dorota Gruszka
psycholog i pedagog szkolny