W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 4- 8 realizowali na lekcjach przyrody, biologii, chemii i geografii projekt edukacyjny „Wielcy ludzie naszych czasów i ich osiągniecia”, który miał na celu przybliżenie sylwetek i osiągnięć naukowców naszych czasów. Opiekunkami projektu są panie Joanna Jaros – Cycoń i Sylwia Durczok.
Na bieżących lekcjach przedmiotowych uczniowie zapoznawali się z osobami naukowców i ich osiągnięciami, byli zachęcani do bliższego poznania postaci oraz w ciekawy sposób przedstawienia ich sylwetek i odkryć naukowych.

Naukowcy, których osiągnięcia i sylwetki uczniowie przybliżali i poznawali:

  1. Kazimierz Funk ( klasy 4- przyroda, klasy 7 i 8 – biologia)
  2. Krzysztof Kolumb ( geografia kl. 5 i 8)
  3. Henryk Arctowski ( klasa 6)
  4. Ignacy Łukasiewicz ( chemia klasy 8)

Do 20 maja spływały do nauczycielek prace uczniów.
Przepiękne prace uczniów zostały wyeksponowane na parterze szkoły w kąciku Patrona dla całej społeczności szkolnej, gdzie każdy może poznać sylwetki naukowców oraz ich odkrycia.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości i kreatywności. 👍

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.