Z okazji Święta Drzewa uczniowie klas 8 posadzili w naszym szkolnym ogrodzie drzewa: dęby, buki, klony. Mamy nadzieję, że wyrosną na piękne, zdrowe i będą cieszyć ludzkie oko wiele lat.

Jak dbać o drzewa dłużej niż jeden dzień?

  1. Sadźmy drzewa – gdzie? Na działkach, w ogrodach i wszędzie tam, gdzie będziemy mogli o nie zadbać. Jeżeli sadzić nie możemy – podlewajmy te zaniedbane i otoczmy je potrzebną im opieką – często służby miejskie zapominają np. o podpórkach.
  2. Nauczmy się je rozpoznawać i korzystajmy z ich darów – zarażajmy naszymi odkryciami. Każdy, kto przekona się, jak dobroczynny jest np. wywar z kwiatu lipowego, sam zacznie zauważać lipy wokół siebie. Poznać drzewa, umieć nazwać je po imieniu oznacza nie być na nie obojętnym!
  3. Oszczędzajmy papier – piszmy dwustronnie, wykorzystujmy wielokrotnie, jeżeli zaś nie da się uniknąć zasypujących nas ulotek – wykorzystujmy je praktycznie na tysiąc sposobów!
  4. Zbierajmy makulaturę! Czyńmy to z głową i strzeżmy papier przed zabrudzeniami, by mógł być naprawdę wykorzystany.
    Papierowa torebka wcale nie jest eko! Eko jest torba wielorazowa.
  5. Unikajmy produktów, których źródłem jest olej palmowy – pod uprawę palmy oleistej wycina się rocznie 2% lasów Indonezji.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.