W dniach od 11 do 18 października 2021r. klasa I a brała udział w wyzwaniu CodeWeek. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! W tym roku klasa I a postanowiła przystąpić do tej akcji. Zgodnie z regulaminem wyzwania nasze zadania zostały zaliczone do wydarzeń CodeWeek i umieszczono je na europejskiej mapie zadań. Klasa I a rozpoczęła więc przygodę z kodowaniem. Dzieciom najbardziej spodobały się zadania z matą do kodowania i kubeczkami. W nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu klasa otrzymała bardzo wartościowy Certyfikat European Commission. Jednak najważniejsze są wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie, uzyskały dzieci, wykonując zdania. Kodowanie to świetna zabawa! Chociaż CodeWeek dobiegł końca, klasa I a nie kończy przygody z kodowaniem. Serdecznie Wam – Drodzy Uczniowie – dziękuję i zachęcam do nauki programowania, która rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia.

Pierwszoklasiści, świetnie się spisaliście!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.