Jutro uczniowie klas 贸smych b臋d膮 pisali test. Ka偶dy z nich ma swoje sposoby na opanowanie stresu, relaks przed egzaminem. My b臋dziemy trzyma膰 kciuki!!!

„Egzaminy powoduj膮 wiele stres贸w. Z do艣wiadczenia to wiem, bo sama je pisz臋. Ale jednak my艣l臋, 偶e nie powinni艣my si臋 stresowa膰. Wiem, 艂atwo si臋 m贸wi, ale trudno jest to zastosowa膰, wi臋c dla tych kt贸rzy si臋 stresuj膮 mam kilka dobrych rad:
-zapomnienie o sytuacji, w kt贸rej si臋 znajdujemy,
-pomy艣lenie o plusach, mi艂ych i dobrze kojarz膮cych si臋 rzeczach,
-porozmawianie z jak膮艣 nam blisk膮 osob膮 na ten temat,
-spokojne i g艂臋bokie oddychanie,
-zrobienie sobie gor膮cej herbaty z ulubionymi dodatkami,
-poczytanie ulubionej ksi膮偶ki,
-sport: pobieganie, poje偶d偶enie na rowerze, p贸j艣cie na spacer itd.,
-zaj臋cie si臋 swoim hobby, kt贸re sprawia nam przyjemno艣膰 np. gotowaniem, 艣piewaniem, ta艅czeniem…itd.,
-wyj艣cie na 艣wie偶e powietrze,
Mam nadziej臋, 偶e moje rady pomog膮 Wam w walce ze stresem przed egzaminem.
Powodzenia!” 馃槉
Martyna Metlak kl.8b

 

„Moim sposobem na odstresowanie jest obcowanie ze zwierz臋ciem. Gdy przebywam z moim ukochanym koniem, czuj臋 niesamowite uczucie, odci臋cie si臋 na chwil臋 od 艣wiata, ale r贸wnie偶 schodzi ze mnie stres ca艂ego dnia. Jak mog臋 co艣 wok贸艂 niego porobi膰, na przyk艂ad po je藕dzie wyczy艣ci膰 go lub nakarmi膰, czuj臋 spok贸j.”馃槑
Bartosz 艁asocha kl.8d

„Moim sposobem na przezwyci臋偶enie przedegzaminowego stresu jest przede wszystkim s艂uchanie muzyki. Pomaga mi to wyciszy膰 organizm, odci膮膰 si臋 od otaczaj膮cych mnie przyt艂aczaj膮cych sytuacji. Drugim sposobem jest aktywno艣膰 fizyczna, kt贸ra jest niezawodnym sposobem na rozlu藕nienie naszego cia艂a. Pami臋tajmy, 偶e nie zaszkodzi gdy te dwa sposoby po艂膮czymy w jedno, np. gdy wykonujemy trening mo偶emy pu艣ci膰 swoj膮 ulubion膮 playlist臋 muzyczn膮. Takie po艂膮czenie gwarantuje lepsze samopoczucie.” 馃ぉ
Martyna Wi臋c艂awska kl.8b

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemo偶liwe.