W dzisiejszych czasach dużo siedzimy przed komputerem, na lekcjach, które jednak zajmują nam dużą część dnia. Dlatego powinniśmy dbać o swoje zdrowie. Ja osobiście bardzo dużo ćwiczę, mam treningi 4 razy w tygodniu, więc ruchu mi nie brakuje. Ruch jest bardzo ważny dla zdrowia, więc każdy powinien się trochę ruszać, ale nie chodzi mi o to żeby ktoś musiał chodzić na zajęcia, mieć treningi itp. Oczywiście to też, ale także chodzi o to żeby np. zamiast jeździć autem lub autobusem to jeździć rowerem, rolkami, hulajnogą czy na deskorolce, albo wybrać się na piechotę. Wiem, że może to nie zawsze jest dobra perspektywa zimą, ale nawet wtedy można dbać o swoje zdrowie. Nawet taki mały ruch robiony kilka razy w ciągu dnia może się przyczyniać do naszego lepszego zdrowia. Pod wpływem aktywnego trybu życia można też dbać o swoje ciało, czyli wagę, mięśnie czy nawet budowę. Na końcu chciałabym podkreślić i przywołać pewną dobrą zasadę związaną z aktywnym trybem życia: 5*30*130. Pewnie nie wszyscy wiedzą co to oznacza, a oznacza to: 5- pięć razy w tygodniu, 30-trzydzieści minut, 130- tętno. Mam nadzieję, że spodoba się wam kilka pomysłów na zdrowy tryb życia związany z aktywnością fizyczną. 🙂
Martyna Metlak

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.