Drodzy Rodzice uczniów rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2020/2021

Pragniemy przekazać Państwu kilka ważnych informacji związanych z podjęciem przez Wasze dziecko nauki w naszej szkole. Z początkiem roku szkolnego 2020/2021 wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymają w ramach subwencji oświatowej nieodpłatnie pakiety ćwiczeń, w tym z języka angielskiego. Podręczniki do poszczególnych edukacji i języka angielskiego będą wypożyczone z biblioteki szkolnej. W przypadku, kiedy dziecko będzie uczęszczało na lekcje religii, zakupicie Państwo podręcznik połączony z ćwiczeniami – tytuł i autora poda nauczyciel religii we wrześniu.

Rzeczy potrzebne pierwszoklasiście:
 podręcznik do nauki religii,
 zeszyty :
   – w wąską linię do edukacji polonistycznej (w cienkie linie [czerwone i niebieskie] lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie),
   – 3 w kratkę – do edukacji matematycznej i środowiskowej, zapisu informacji – wszystkie bez marginesów,
   – zeszyt do religii,
   – angielskiego,
 teczka zapinana na gumkę,
 papier kolorowy,
 farby plakatowe ( najlepiej 12 kolorów),
 pędzle różnej grubości,
 blok rysunkowy z białymi kartkami,
 blok techniczny 1 z białymi kartkami i 1 z kolorowymi kartkami,
 wycinanka,
 plastelina,
 pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody,
 piórnik – długopis lub pióro, ołówki, gumka do mazania, kredki ołówkowe,
 temperówka z pojemniczkiem,
 pastele ( najlepsze firmy PENTEL) ,
 mazaki,
 klej w sztyfcie,
 nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
 strój gimnastyczny – koszulka z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne, skarpetki, obuwie sportowe;
 obuwie sportowe może być obuwiem zmiennym,
 tornister – nie plecak (Tornister jest usztywniany – dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa, poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Należy zwrócić także należy uwagę na to, czy tornister, który chcemy kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa),
 pudełko śniadaniowe.

Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, bloki i inne rzeczy należy obowiązkowo podpisać (nożyczki i gumkę również!).
Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły.